GN 32/2018 Archiwum

Artystycznie, radośnie i pobożnie

... tak właśnie przebiegał pierwszy Orszak Trzech Króli w Gołyminie.

6 stycznia na ulicach Gołymina pojawiły się prawie dwumetrowe anioły z puszystymi aureolami, mnóstwo diabełków walczących z aniołami, Trzej królowie w powozie i ich heroldowie na koniach. Taki był pomysł ks. proboszcza Marka Świgońskiego i grupy młodych rodzi, którzy zajęli się organizacją orszaku.

Zdaniem organizatorów, w wydarzeni wzięło udział ok. 500 osób. Na trasie orszaku przedstawiono artystycznie opracowane inscenizacje biblijne: stworzenia świata, kuszenie Adama. Przy przechodzeniu przez Anielską Bramę, anioły zachęcały do wizyty w niebie, aby razem z pasterzami i mędrcami złożyć dary Jezusowi. Zwieńczeniem orszaku była Msza św. w kościele parafialnym. Po jej zakończeniu, w Domu Strażaka, na uczestników czekały pączki i gorąca herbata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma