Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Pułtusku obchodzi 50 lat istnienia.
Bp Piotr Libera przewodniczył jubileuszowej Eucharystii, na której zebrali się parafianie i przyjaciele świętokrzyskiej wspólnoty w Pułtusku. Wśród kapłanów, którzy uczestniczyli w liturgii, byli obecni byli proboszczowie i księża z dekanatu pułtuskiego.
W homilii biskup płocki mówił o tajemnicy krzyża, która odcisnęła się w historii miejscowej wspólnoty.
- Kłaniamy Ci się i błogosławimy Cię, Panie, tą doroczną uroczystością odpustową. Kłaniamy Ci się, jako "wspólnota pod Krzyżem", jako świętująca dzisiaj swój jubileusz „parafia pod Krzyżem”. W XV wieku na zboczach tego wzgórzu była winnica biskupia, a na jej szczycie - drewniana kaplica pod wezwaniem Świętego Krzyża. Były zapewne i relikwie prawdziwego Krzyża, i odpusty z tym związane, i żywy kult... Tutaj organizowano później nabożeństwa w dniu Zadusznym, bo kościół zaczął służyć i służył długo, jako świątynia cmentarna miasta. Tutaj odbywał się jeszcze inny, wielki odpust – odpust w poniedziałek wielkanocny, zwany Emaus, na który schodził się cały Pułtusk – mówił w homilii bp Piotr.
- Nadchodzi rok 1966. Rok Wielkiego Jubileuszu Tysiąclecia Chrześcijaństwa. Właśnie wtedy ks. infułat Anastazy Rutkowski, kolejny proboszcz pułtuski, podejmuje zamiar, by dla uczczenia Millennium utworzyć przy kościele św. Krzyża samodzielny ośrodek duszpasterski dla północnych obrzeży Pułtuska i pobliskich wiosek, a w przyszłości podjąć starania o przekształcenie go w parafię – przytaczał historię wspólnoty duszpasterskiej biskup płocki.
- Umiłowani, za to znaczące wczoraj i dziękuję za piękne dziś. Dziękuję Wam, że tak dobrze "odgadujecie" tu Krzyż: w żarliwie sprawowanej Eucharystii, w codziennej posłudze w konfesjonale, w gorliwej posłudze duszpasterskiej, w stowarzyszeniach i małych wspólnotach, w posłudze chorym i niepełnosprawnym, w ich integrowaniu i ukazywaniu sensu cierpienia, sensu życia przez wczasorekolekcje i ojcostwo duchowe. Niech Wam Dobry Bóg nadal błogosławi, niech na tym świętym wzgórzu nigdy nie urywa się pieśń: "Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony…" – akcentował bp Libera.
Na zakończenie Mszy św. odprawiono procesję wokół kościoła, odmówiono Litanię do Krzyża Świętego, a także ucałowano relikwie Krzyża. Dodatkowo wszyscy obecni mogli podziwiać zorganizowaną na obchodzony jubileusz parafii, wystawę poświęconą historii jej powstania.