Kolejny dzień pobytu w Przasnyszu goście z Gruzji spędzili wędrując śladami św. Stanisława Kostki.
Stacja V – Rzym czyli park miejski. Św. Stanisław Kostka dotarł tam pokonując Alpy. Uczestnicy gry mieli do pokonania tor przeszkód. Odnaleziony w parku Staś zlecił im kolejne zadanie: obrysować sylwetkę jednego z członków grupy i wykorzystując otrzymany kontur narysować świętego ze swojego kraju.
Podczas wykonywania kolejnych zadań przeprowadzający je wolontariusze mierzyli czas. Zwyciężyła grupa, która najszybciej uporała się ze wszystkimi zadaniami. Rywalizacja była tak zacięta, że o zwycięstwie zadecydowały niewielkie różnice czasu; pomiędzy grupami, które zajęły pierwsze trzy miejsca było to zaledwie kilka sekund.
Niecodzienne sceny rozgrywające się w różnych miejscach miasta zaciekawiły także jego mieszkańców, którzy często pytali co się dzieje i o co w tym wszystkim chodzi. Słuchając wyjaśnień wolontariuszy zazwyczaj przyznawali, że to wspaniała forma przybliżenia, zwłaszcza gościom z zagranicy, postaci patrona młodzieży i Przasnysza.
Grę miejską "Podróże z K.O.S.T.K.Ą" zorganizowali i przeprowadzili wolontariusze ŚDM wspólnie z Fundacją Scalam, Miejską Biblioteką Publiczną oraz pracownikami Wydziału Rozwoju i Promocji miasta.
Po południu goście z Gruzji, wolontariusze oraz wszyscy chętni wyruszyli z pieszą pielgrzymką do sanktuarium w miejscu urodzin św. Stanisława Kostki. Po drodze uczestniczyli w modlitwie różańcowej odmawiając na przemian kolejne dziesiątki po ormiańsku i po polsko oraz śpiewali pieśni w obu językach. W sanktuarium Mszę św. w obrządku Kościoła Ormiańskiego sprawowali księża Anton Antonyan z Gruzji, Andrzej Gajewski – proboszcz parafii Zielona Ciechanowska oraz Arkadiusz Czubakowski – wikariusz parafii św. Wojciecha w Przasnyszu.
Po Eucharystii był czas na muzykę, taniec oraz integracyjne gry i zabawy. W drodze powrotnej do Przasnysza goście z Gruzji zwiedzili niedawno odrestaurowany dworek w Chojnowie.
Wojciech Ostrowski