Nowy numer 12/2019 Archiwum

Ile kosztuje trzeźwość?

- Potrzebna była wasza ofiara, aby bronić nasz naród przed zniewoleniem nałogami - mówił w czasie Mszy św. w niepokalanowskiej bazylice bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.

Dobiegła końca 27. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej w intencji Trzeźwości Narodu, z Bieżunia do Niepokalanowa. Przez 6 dni pątnicy pokonali ok. 140 km, wędrując przez Siemiątkowo, Koziebrody, Drobin, Gralewo, Górę, Bulkowo, Rębowo, Wyszogód, Puszczę Kampinoską do sanktuarium Matki Bożej Niepokalanej i św. Maksymiliana Marii Kolbego.

- Trzeźwość jest łaską, dlatego szliście do Niepokalanowa, aby uciekać się do Maryi Niepokalanej i św. Maksymiliana. Potrzebna była wasza ofiara, aby bronić nasz naród przed zniewoleniem nałogami - mówił w czasie Mszy św. w niepokalanowskiej bazylice bp Tadeusz Bronakowski z Łomży, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości przy Konferencji Episkopatu Polski.

- U św. Maksymiliana niech ożyje nasza troska o trzeźwość i o świętość, bo pragnienie świętości w codziennym życiu ochroni nas przed zniewoleniem. Cnota trzeźwości obowiązuje zawsze i wszędzie. Abstynencja jest darem szczególnym, który podejmują ludzie wielkoduszni. Brak cnoty trzeźwości jest przeszkodą w drodze do zbawienia. Dziś do Niepokalanowa przyszli apostołowie trzeźwości, to są ci, którzy bronią Polski - akcentował ks. biskup.

Do Niepokalanowa dotarło 39 osób, na różnych odcinkach wędrowało za krzyżem - Karawaką 56 pątników. 11 z nich złożyło deklarację Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Towarzyszyli im duchowi pielgrzymi, wielu łączyło się przez stronę internetową i profil facebookowy pielgrzymki. Tegorocznym hasłem wędrowania były słowa: "Jak młodzieniec zachowa ścieżkę swą w czystości? – Przestrzegając słów Twoich", zaczerpnięte z psalmu 119.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL