Nawiedzenie obrazu Matki Bożej zapisuje w mijającą dobę bardzo ważną kartę w niedługiej historii tej gostynińskiej parafii.
- Jasnogórska Pani, Królowo rodzin, witam Cię w naszej świątyni w imieniu własnym, moich współpracowników i całej rodziny parafialnej. Staję dziś przed Tobą pełen wzruszenia, jako Twoje dziecko, ukształtowane przez Ciebie, przy Twoim sierpeckim sanktuarium, zwanym sanktuarium Pani Mazowieckiej Niezawodnej Nadziei - powitał ikonę Maryi ks. Sławomir Wiśniwski, proboszcz gostynińskiej parafii Miłosierdzia Bożego. Parafii która, jak mówił, czci Maryję ale i boryka się z różnymi problemami.
- Bardzo wielu moich parafian szuka pracy poza Gostyninem, i poza granicami kraju. To ogromnie utrudnia życie każdej rodziny. Tak jak większość mieszkańców naszego kraju przeżywamy z troską wszystko, co w nim i w naszym mieście się dzieje. Jakże często bezradni, nie widząc, co powiedzieć, co począć. Maryjo, wiemy, jak bardzo potrzebuje i nasz kraj i Gostynin Bożej pomocy, obecności i mocy Ducha św. i Twojej macierzyńskiej opieki. Chcemy dziś prosić - wejrzyj Matko na Twe dzieci z miłością, zajrzyj do naszych serc. Wspomnij pielgrzymowanie Twoich dzieci do Skępego, do Suserza, do Obór, do Częstochowy. Wejrzyj na nasze modlitwy zanoszone co tydzień, w każdą środę do Ciebie. Na modlitwy gromadzących się w kościele i przy kapliczkach, w mieście i na wiosce. Wejrzyj na modlących się codziennie modlitwą różańcową, stojących przy odbiornikach radiowych i telewizyjnych do Jasnogórskiego Apelu - mówił ks. Sławomir Wiśniewski w czasie powitania obrazu.
Przypomniał też, że ikona Matki Bożej Częstochowskiej przybywa w wyjątkowym czasie: 1050 -lecia Chrztu Polski i Roku Miłosierdzia. Proboszcz tej wspólnoty dziękował biskupowi płockiemu, który przewodniczył tej uroczystości, za dar ustanowienie kościoła w nowej gostynińskiej parafii świątynią jubileuszową. - Chcemy zachować tożsamość chrześcijańską. Chcemy za przykładem tak bliskich nam - św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II stawać się świadkami Bożego Miłosierdzia - powiedział ks. proboszcz.
- Maryja po raz pierwszy odwiedza tę świątynię i tak jak wszędzie tam, gdzie została zaproszona, przynosi nam swoją Matczyną miłość i troskę, opiekę. Pamiętajmy, że jeżeli zaprosimy Maryję do naszego życia, do naszej codzienności, jeśli zaprosimy ja do naszych domów, rodzin, zakładów pracy, to doświadczymy Jej matczynej opieki, podobnie jak doświadczyli jej nowożeńcy z Kany Galilejskiej. Tak samo jak doświadczyli jej na przestrzeni dziejów nasi przodkowie - przypomniał w homilii bp Piotr Libera.
Ksiądz biskup dziękował też za obecność młodzieży z parafialnego centrum ŚDM, która przyniosła kaganek wiary. - Już za dwa miesiące będziemy świadkiem tego wielkiego kościelnego wydarzenia, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Wśród wielu modlitw pamiętajcie też o tej intencji, by nasza młodzież została gościnie przyjęta a przede wszystkim, by jak najlepiej skorzystała z tego spotkania i była nową nadzieją, nową wiosną Kościoła - powiedział bp Piotr.
am
O czuwaniu przed Matką opowiadają mieszkańcy płockiej parafii św. Wojciecha.
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.