Nowy numer 43/2020 Archiwum

Co zostanie z nawiedzenia?

Pierwszy etap peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji płockiej dobiega końca.

Mija pierwsze sześć miesięcy, od kiedy wizerunek Czarnej Madonny przemierza naszą diecezję. Ile radości sprawia ludzkiemu sercu spotkanie z Maryją?

W czasie tych niezwykłych spotkań drży serce, łzy się z oczu cisną, i coś się w człowieku zmienia. Jako dziennikarze "Gościa Płockiego", stajemy jak najbliżej ludzi, wchodzimy w ich środowisko, aby jeszcze mocniej ukazać uczucia ludzi, dla których Maryja zajmuje szczególne miejsce. Wyjątkowe są te noce i dnie. Ci, którzy wychodzą na ulice swoich miast i wsi, pragnąć doświadczyć wielkich łask płynących od Tej, która niesie Jezusa. Przychodzą, aby czuwać, prosić i trwać.

My ukazujemy to w naszych relacjach i zdjęciach. To w pewnym sensie pamiętnik życia, który może otworzy się po latach. Jednak samo przeglądanie zdjęć i przeżywanie tego wydarzenia na zewnątrz nie wystarczy. Potrzeba czegoś więcej. Czegoś, co pozostanie duchowym i trwałym owocem tego spotkania. Może warto się zastanowić, co z tego nawiedzenia zrodzi się na stałe i w nas zostanie? Dobrym owocem może stać się odmawiany codziennie Różaniec, lektura Pisma Świętego, jakaś nowa i dobra aktywność, zaangażowanie dla ludzi, parafii, aby ludzie stojący obok poznali, że spotkaliśmy najlepszą Matkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama