Nowy numer 42/2019 Archiwum

Co zostanie z nawiedzenia?

Pierwszy etap peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w diecezji płockiej dobiega końca.

Mija pierwsze sześć miesięcy, od kiedy wizerunek Czarnej Madonny przemierza naszą diecezję. Ile radości sprawia ludzkiemu sercu spotkanie z Maryją?

W czasie tych niezwykłych spotkań drży serce, łzy się z oczu cisną, i coś się w człowieku zmienia. Jako dziennikarze "Gościa Płockiego", stajemy jak najbliżej ludzi, wchodzimy w ich środowisko, aby jeszcze mocniej ukazać uczucia ludzi, dla których Maryja zajmuje szczególne miejsce. Wyjątkowe są te noce i dnie. Ci, którzy wychodzą na ulice swoich miast i wsi, pragnąć doświadczyć wielkich łask płynących od Tej, która niesie Jezusa. Przychodzą, aby czuwać, prosić i trwać.

My ukazujemy to w naszych relacjach i zdjęciach. To w pewnym sensie pamiętnik życia, który może otworzy się po latach. Jednak samo przeglądanie zdjęć i przeżywanie tego wydarzenia na zewnątrz nie wystarczy. Potrzeba czegoś więcej. Czegoś, co pozostanie duchowym i trwałym owocem tego spotkania. Może warto się zastanowić, co z tego nawiedzenia zrodzi się na stałe i w nas zostanie? Dobrym owocem może stać się odmawiany codziennie Różaniec, lektura Pisma Świętego, jakaś nowa i dobra aktywność, zaangażowanie dla ludzi, parafii, aby ludzie stojący obok poznali, że spotkaliśmy najlepszą Matkę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL