Nowy numer 44/2020 Archiwum

O sumieniu na chrześcijańskim forum

Spotkanie w hali sportowo-widowiskowej Orlen Arena poświęcone było kwestii sumienia. Prelegenci odpowiadali na pytania, jak zarządzać swoimi relacjami, domem rodzinnym i firmą w zgodzie z naszym sumieniem.

- Chcemy zintegrować środowisko chrześcijańskich biznesmenów, uczyć i przekonywać, że można zgodnie z wartościami osiągnąć sukces w biznesie - mówił Tomasz Sztreker, prezes Polskiej Akademii Biznesu i organizator I Ogólnopolskiego Forum Chrześcijańskiego Ekonomia Sumienia. - Naszym celem jest budowanie chrześcijańskiego rynku, powstał już nasz portal wiara w biznesie, w którym działa chrześcijański rynek pracy - zaznaczał organizator forum. 

Wśród prelegentów był ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, który przekonywał, że sumienie jest najbliższym świadkiem natury ludzkiej. - Głos swego sumienia każdy może ćwiczyć przez wychowanie, formację i modlitwę. Wydaje mi się, że łatwiej usłyszy głos sumienia ten człowiek, który dialoguje także z Bogiem. Nie było na świecie wielkiej cywilizacji, w której ludzie byliby wierni głosowi sumienia bez szukania tego głosu Boga, jakkolwiek tego Boga nazywali - zaznaczał.

Tematem, który także poruszono na forum, była niepłodność. Doktor Tadeusz Wasilewski mówił o tym, co medycyna ma dziś do zaoferowania i co będzie właściwym wyborem zgodnym z naszym sumieniem. - Dziś na całym świecie niezależnie od szerokości i długości geograficznej cierpimy z powodu braku potomstwa. Niepłodność dotyka do 20 proc. całej populacji - zaznaczał doktor Wasilewski, założyciel kliniki małżeńskiej leczenia niepłodności. Jednocześnie wskazywał na naprotechnologię jako skuteczną walkę z niepłodnością.

Analityk walutowy Marek Rogalski zadawał uczestnikom forum pytania: Czy potrafimy robić nasz biznes z harmonią wewnętrzną? W jakim celu założyliście własny biznes - czy tylko dla zysku, czy dla pożytku społeczności lokalnej? To kwestia wartości, które były na początku powołania. Czy w wyniki firmy wpisaliśmy wartości? To wiara daje nam wyciszenie, spokój i harmonię - przekonywał.

Ze świadectwem wystąpił znany przedsiębiorca Roman Kluska, który opowiadał o swojej drodze do spektakularnego sukcesu w biznesie, o aresztowaniu i oskarżeniu o „przestępczość zorganizowaną” i o swojej walce z aparatem państwowym.

Kolejną inicjatywą organizatorów konferencji będą spotkania chrześcijańskich grup biznesu w dziewięciu miastach. Będą to spotkania, na których będzie budowana społeczność chrześcijańskiego biznesu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama