W niedzielę 18 maja w Ciechanowie odbyło się diecezjalne dziękczynienie za kanonizację papieża Polaka.
13 maja 1998 roku bp Roman Marcinkowski poświęcił kamień węgielny pod budowę nowej, okazałej świątyni. Został on wyjęty z murów sanktuarium maryjnego w Fatimie. Jeszcze w tym samym miesiącu, 28 maja poświęcono plac budowy i rozpoczęto prace. Architektem kościoła jest Jacek Jaśkowiec, konstruktorem - Aleksander Bońkowski, kierownikiem budowy - Ignacy Kołakowski, a głównym wykonawcą - firma Konwestur.
Przez 10 lat wspólnota parafialna gromadziła się w tymczasowej kaplicy. W Boże Narodzenie 2006 r. bp Roman Marcinkowski odprawił w nowym kościele pierwszą Mszę św. - Pasterkę. Odtąd w nowym miejscu zaczęto sprawować kult Boży.
W latach 2008-2011 trwały prace nad wystrojem kościoła, który wykonali artyści poznańscy: Bronisław Mytych, Jerzy Wojciechowski, Piotr Andruszka i Leszek Urbanowicz. Założono ogrzewanie i granitową posadzkę.
Uroczystego poświęcenia kościoła 13 maja 2011 roku dokonał biskup płocki Piotr Libera.
- Wszyscy którzy patrzyli na tę budowę mogą być świadkami, jak prowadziła nas Opatrzność Boża, jak dzięki ofiarności wielu ludzi z bliska i daleka powstawała ta świątynia. Jej dwie wieże przypominają, że nasze ręce mają być wzniesione zawsze do modlitwy. Jeśli uwzględnimy dodatkową wieżę z krzyżem nad prezbiterium, uświadomimy sobie, że fundamentem naszej wiary jest Trójca Przenajświętsza, prawda, że ”Bóg jest miłością”. Przesłanie wnętrza, zwłaszcza wielkiej ściany ołtarzowej (niemal 200 m kw.) i malowidła to objawienia fatimskie: Maryja uczy nas modlitwy, dzieci uczą nas ją przyjmować, Anioł z Eucharystią i Maryja prowadza nas do Jezusa. Tylko w Nim jest nasze ocalenie. Eucharystia jest słońcem, pełnią życia dla każdego z nas. Droga Krzyżowa namalowana nad nawami bocznymi jest jedną z największych w diecezji płockiej - wyjaśnia ks. proboszcz Jan Jóźwiak.
ks. Włodzimierz Piętka