Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święto samorządu

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery rozpoczęła Dzień Samorządu Terytorialnego. Liturgię uświetnił Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Była to Msza dziękczynna za tych, którzy pełnią funkcje w samorządach płockim i mazowieckim. Wśród zgromadzonych w katedrze nie zabrakło samorządowców związanych z powiatem płockim i Mazowszem.

- Chciałoby się powtórzyć za św. Janem Pawłem: "Ale nam się wydarzyło!”. Ojciec święty wypowiedział to proste zdanie niemal równo 15 lat temu na podsumowanie swojej wizyty w Sejmie, wyrażając wdzięczność opatrzności Bożej za to wszystko, co za jego sprawą, za sprawą "Solidarności”, za sprawą wielu mądrych i mężnych Polaków wydarzyło się w  naszej ojczyźnie, począwszy od pamiętnego 1978 i 1980 roku - mówił bp Libera.

- Był to zarazem jego komentarz do cudu, który wydarzył się w tych latach, a którego ciągle tak wielu nie docenia, nie chce docenić. Ale przecież ten cud jest, trwa i nazywa się wolna, niepodległa, najjaśniejsza Rzeczpospolita! Tak, niekiedy za bardzo, a niekiedy słusznie narzekająca! Tak, swarliwa! Tak, wciąż tu i ówdzie wyśmiewana i poniżana! Ale przecież wolna, niepodległa, najjaśniejsza! - wyliczał. - Więc jest za co dziękować. I to właśnie dzisiaj czynimy. Chrześcijańscy samorządowcy tej ziemi i jej biskup - razem dziękujemy Bożej opatrzności za zbliżającą się rocznicę ćwierćwiecza odrodzonych samorządów gminnych, za 15 lat naszych powiatów, za polskie 10 lat w Unii Europejskiej - mówił w kazaniu bp Piotr.

15-lecie powiatu płockiego zakończył koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma