Nowy numer 3/2019 Archiwum

Wielkanoc z gestem

To najważniejsze ze śniadań w naszej polskiej tradycji, bo uroczyste i nasycone wielkanocną radością.

„Do tradycji świąt Zmartwychwstania Pańskiego należy uroczyste, wielkanocne śniadanie. Do wspólnego stołu, na którym stoi koszyk ze święconymi pokarmami, zasiadają wspólnie rodziny i ludzie sobie bliscy. Po raz pierwszy w Płocku chciałbym do tego stołu zaprosić także tych, którzy z różnych powodów nie mogą tego ważnego posiłku spożyć w swoim domu. Moje zaproszenie kieruję zwłaszcza do osób potrzebujących pomocy, samotnych, bezdomnych, znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej” – napisał bp Piotr Libera w specjalnym zaproszeniu, które było odczytywane w kościołach miasta Płocka w Niedzielę Palmową.

Jak więc mówi tradycja, w Niedzielę Wielkanocną po Mszy św. rezurekcyjnej w katedrze, na dziedzińcu opactwa pobenedyktyńskiego,od godz. 8 do 9, dla osób potrzebujących będzie przygotowany tradycyjny żur wielkanocny i inne przysmaki, przygotowane przez Caritas Diecezji Płockiej. Dzięki wsparciu darczyńców, dla tych osób Caritas przygotowała również paczki żywnościowe.

- Idziemy w ślady innych diecezji, organizacji i parafii, które od lat organizują podobne wielkanocne spotkania. Ksiądz biskup chciał, aby również w Płocku dać wyraz chrześcijańskiej, świątecznej pamięci o potrzebujących, o co tak bardzo upomina się ojciec święty Franciszek – mówi Elżbieta Grzybowska, rzecznik prasowy diecezji płockiej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy