Nowy numer 48/2020 Archiwum

Duszpasterski rozkład jazdy

- Aby bardziej uwierzyć i tą wiarą się podzielić z innymi - taka jest intencja ważnych wydarzeń duszpasterskich, które nas czekają w diecezji w Roku Wiary i w czasie trwania 43. synodu płockiego.

Poniżej przedstawiamy wybrane wydarzenia duszpasterskie, które czekają nas w tym roku:

22 stycznia odbędzie się noworoczne spotkanie biskupa płockiego z przedsiębiorcami z terenu diecezji. Od 28 stycznia do 2 lutego Akcja Katolicka Diecezji Płockiej będzie pielgrzymowała do Rzymu

Od 22 do 24 lutego po raz pierwszy, w MCEW „Studnia” w Płocku, odbędą się warsztaty śpiewu liturgicznego, a 24 lutego w katedrze jest zaplanowany koncert „Wiara i Miłosierdzie”. W Niedzielę Palmową, 24 marca „Młodzieżowe wyznanie wiary”.

Tegoroczne Płockie Dni Pastoralne, 3 i 4 kwietnia, będą poświęcone tematowi: „Żyje w Bogu - w trosce o dzieci zmarłe przed narodzeniem i ich rodziców”

W Wigilię Święta Bożego Miłosierdzia, 6 kwietnia, w katedrze odbędzie się czuwanie modlitewne prowadzone przez Szkołę Nowej Ewangelizacji im. św. Łukasza ewangelisty.

12 i13 kwietnia na Jasną Górę będą pielgrzymowali maturzyści diecezji płockiej.

Od 13 do 16 maja odbędzie się VI Płocki Maraton Biblijny, połączony z czytaniem fragmentów Katechizmu Kościoła Katolickiego.

18 maja, po raz drugi, odbędzie się pielgrzymka strażaków diecezji płockiej, tym razem do sanktuarium Matki Bożej w Skępem.

Również 18 maja, w katedrze, odbędzie się czuwanie wspólnot i ruchów katolickich, w łączności z Ojcem Świętym Benedyktem XVI.

25 maja w katedrze odbędzie się II sesja plenarna 43. Synodu Diecezji Płockiej.

26 maja przez Płock przejdzie Marsz dla Życia i dla Rodziny, pod hasłem: „Historia rodzin – historią Płocka”. Święto Rodziny rozpocznie II Tydzień Rodziny w Płocku.

Od 7 do 9 czerwca w MCEW „Studnia” będzie się odbywało Diecezjalne Forum Duszpasterstwa Młodzieży.

Od 5 do 8 lipca – w Płocku odbędzie się VI Festiwal Młodych „Polska Copacabana”.

Od 6 do 11 lipca – XXIV Piesza Pielgrzymka w intencji Trzeźwości Narodu z Bieżunia do Niepokalanowa.

W czasie trwania festiwali Audioriver i Reggaeland, przy płockiej farze zostanie zorganizowana „Przystań Miłosierdzie”.

W sierpniu, od 6 do 14, będzie wędrowała XXXII piesza pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną Górę, a 24 sierpnia V piesza pielgrzymka im bł. abp. A. J. Nowowiejskiego przejdzie od płockiej katedry do Słupna.

Diecezjalne dożynki odbędą się 15 września w Strzegowie, a 31. ogólnopolska pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa – 21 września.

W październiku obędzie się diecezjalna pielgrzymka w Roku Wiary do Ziemi Świętej.

15 października w sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędą się obchody Dnia Dziecka Utraconego.

W uroczystość Chrystusa Króla, 24 listopada, zakończą się obchody Roku Wiary.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama