• facebook
 • rss
 • Męczennik u Świętej Rodziny

  Robert Bartosewicz

  dodane 05.11.2017 21:52

  Najmłodsza mławska parafia otrzymała relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

  Parafia Świętej Rodziny w Mławie otrzymała relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Podczas Mszy św. w niedzielę 5 października duszpasterze i wierni oficjalnie powitali kapłana męczennika w swojej parafii. Eucharystię sprawowano w intencji ojczyzny oraz o kanonizację błogosławionego ks. Jerzego. Homilię wygłosił ks. Czesław Banaszkiewicz z sanktuarium ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu. Przez kilka lat był on współpracownikiem ks. Jerzego.

  - Niezwykły to dzień. Niepowtarzalny dla waszej parafii, historyczny. Ta godzina jest szczególna i święta. Dziś w sposób szczególny, obok Chrystusa, który wisi na krzyżu, stanął między wami błogosławiony męczennik za wiarę, ks. Jerzy Popiełuszko - mówił ks. Czesław Banaszkiewicz. I przypomniał, że w dwóch stojących na ołtarzu relikwiarzach znajdują się fragmenty ciała księdza męczennika. W jednym z nich jest kosteczka dłoni, a w drugim w kształcie krzyża - krew kapłana. - To drewno krzyża zostało wykonane z fragmentów trumny, w której był pochowany Popiełuszko, a te kamyczki na dole pochodzą z jego grobowca - poinformował ks. Banaszkiewicz.

  Za tydzień relikwie kapłana męczennika zostaną uroczyście złożone w ołtarzu głównym kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Fatimskiej. Przez dziewięć dni w parafii będą trwały modlitwy do ks. Jerzego. Jemu została również poświęcona wystawa, którą można oglądać w nawie bocznej kościoła.

  Dodajmy, że wkrótce w Mławie powstanie pomnik bł. kapelana Solidarności przy kościele parafii Matki Bożej Królowej Polski. Obecnie trwa zbiórka funduszy na ten cel, za którą odpowiada Stowarzyszenie Pontyfikat Jana Pawła II.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół