• facebook
 • rss
 • Samarytanin w ambulansie

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 14.10.2017 00:31

  Bp Roman Marcinkowski przewodniczył Mszy św. z okazji jubileuszu ratownictwa medycznego w Płocku.

  - Żadna instytucja nie zastąpi ludzkiego serca - mówił bp Roman Marcinkowski w czasie Mszy św. w katedrze, modląc się za ratowników medycznych. Uroczystość zorganizowano z okazji święta Ratownictwa Medycznego i jubileuszu 20-lecia SP ZOZ Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku.

  W uroczystości wzięli udział ratownicy medyczni z różnych części Polski ze swymi sztandarami. W czasie liturgii modlono się, aby praca medyków była doceniona i sprawiedliwie wynagradzana.

  - To grono ludzi zatroskanych o ludzie życie i zdrowie - mówił bp Roman w czasie Mszy św. - To jeden z piękniejszych zawodów, bo ratuje życie człowieka - dodał.

  - Gdy parzycie na ludzką twarz, musicie widzieć więcej i dokładniej. Musicie pamiętać, że każdy człowiek, który staje na naszej drodze, jest darem Boga, że potrzebuje akceptacji i dobroci. Wasz zawód jest bardzo samarytański, jest bardziej powołaniem, niż zawodem - akcentował bp Roman w kazaniu.

  Zwrócił uwagę, że choć takie instytucje jak Ratownictwo Medyczne są ważne, to jednak żadna instytucja nie zastąpi ludzkiej miłości. Dziękował płockim ratownikom za 20 lat gorliwej i ofiarnej pracy na rzecz człowieka dotkniętego chorobą i cierpieniem.

  Darem dla płockiej katedry z okazji jubileuszu stacji pogotowia ratunkowego i kolumny transportu sanitarnego jest defibrylator. Bp Roman na zakończenie liturgii dokonał z kolei poświęcenia nowych trzech ambulansów.

  Bp Roman w modlitwie poświęcenia nowych ambulansów podkreślił, że Bóg błogosławi tych wszystkich, którzy śpieszą z pomocą chorym, rannym, cierpiącym i poszkodowanym w różnych zdarzeniach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół