• facebook
 • rss
 • Z różańcem jesteś wielki!

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 07.10.2017 19:48

  Dziś nasza diecezja stała się "różańcowa". W bardzo wielu miejscach odmówiono wszystkie cztery części maryjnej modlitwy.

  - Pamiętajmy, co Matka Boża powiedziała w Fatimie: świat można zmienić, można go uratować przez Różaniec i przez pokutę. Jest potrzebna mobilizacja modlitewna, różańcowa. Jest potrzebny różańcowy szturm do Nieba, żeby diabeł nas nie pokonał, a nie pokona nas, gdy będziemy przy Maryi. Kochajmy Różaniec i pobożnie go odmawiajmy - mówił bp Piotr Libera do wiernych zgromadzonych w sanktuarium maryjnym w Sierpcu.

  Przed cudowną figurą Matki Bożej w Sierpcu biskup modlił się ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. - Zachęcam, byśmy cenili sobie Różaniec i nigdy go nie opuszczali, powinniśmy go mieć zawsze przy sobie i modlić się na nim, bo to nam nie przynosi wstydu, to nas nie umniejsza. Przeciwnie, gdy się modlimy, jesteśmy wielcy. Różaniec buduje w nas królestwo Boże - akcentował biskup płocki.

  Wierni gromadzący się również w innych sanktuariach maryjnych, m.in. w Czerwińsku i Oborach, gdzie sobotnie wieczerniki modlitwy stały się dobrą przestrzenią do modlitwy różańcowej. W płockiej parafii Matki Boże Fatimskiej wspólny Różaniec był przygotowaniem do misji św. i poświęcenia kościoła, które dokona się w niedzielę 15 października. W Bodzanowie i Sokołowie k. Pułtuska odbyły się dekanalne spotkania członków Kół Różańcowych... To tylko niektóre z inicjatyw podjętych w diecezji w tę sobotę.

  Czekamy na świadectwa i zdjęcia naszych Czytelników! Na naszych stronach chcemy opowiedzieć o tym niezwykłym dniu z Różańcem w naszej diecezji i na granicach kraju.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół