• facebook
 • rss
 • Nazaret w Gietrzwałdzie

  Wojciech Ostrowski

  dodane 01.10.2017 23:47

  Członkowie i sympatycy Ruchu Rodzin Nazaretańskich diecezji płockiej licznie uczestniczyli w ogólnopolskiej inauguracji nowego roku formacyjnego w gietrzwałdzkim sanktuarium maryjnym.

  Hasłem uroczystości były słowa z przesłania Maryi: "Zawsze będę z wami". Nawiązał do nich w swojej konferencji moderator krajowy RRN, ks. Dariusz Kowalczyk. – Tutaj, w Gietrzwałdzie, najważniejsze jest to żeby każdy z nas spotkał osobiście Matkę Bożą. Pozwólcie jej żeby was osobiście dotknęła, żeby na każdym z was spoczęło jej spojrzenie, żeby na każdym z was mógł powiedzieć: "Ja Ją tu spotkałem, Ona mi powiedziała: Jestem przy tobie". I tę obecność Maryi zabierzmy ze sobą do naszych domów. – zachęcał ks. Dariusz. Przypomniał, że Matka Boża prosi nas o Różaniec i pokutę, za co wspaniałą nagrodą dla nas będzie jej duchowa obecność. – Zapragnijmy tych przedziwnych odwiedzin Matki Bożej, by w naszej duszy zamieszkała nie tylko na chwilę, ale na stałe, by opanowała całe nasze serce. Jeśli tego pragniesz, otwórz teraz przed nią swoje serce, oddaj się jej bez granic – zachęcał ks. moderator.

  Najważniejszym punktem spotkania była Msza św. przy kaplicy objawień, której przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński. Przypomniał, że ogólnopolska inauguracja roku formacyjnego Ruchu Rodzin Nazaretańskich wpisuje się w uroczystości jubileuszowe 140. rocznicy objawień maryjnych i 50. rocznicy koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, której dokonał kardynał Stefan Wyszyński wraz z kard. Karolem Wojtyłą. - Pamiętajcie, by nikt z tego miejsca naznaczonego Bożą obecnością, nie wyjechał, nie odnowiwszy się wewnętrznie, do czego wzywała w tym miejscu Matka Najświętsza – wezwał metropolita warmiński.

  Do słów Maryi: "Ja zawsze będę z wami" odwołał się w homilii bp Andrzej Siemieniewski, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. RRN. - Tu odkrywamy wielką tajemnicę Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Bóg, przychodząc na ziemię chciał mieć wokół siebie najbliższych, Maryję Pannę, św. Józefa, chciał mieć swój dom nazaretański. Łaska Boża promieniuje, aż po stwierdzenie Jezusa: "Ci są moimi braćmi i siostrami, którzy słuchają Słowa Bożego i wypełniają je". Nasz ruch o tym przypomina i wciela w życie, że jesteśmy domownikami Boga – nauczał bp Andrzej. Nawiązał również do inicjatywy "Różaniec do granic", która, jak wyjaśnił, swój początek również bierze w orędziu Matki Bożej proszącej o codziennie odmawianie Różańca. - To echo tutejszego objawienia, to posiew tej zachęty - zauważył kaznodzieja. - Nowe czasy nastały, ale słowa Maryi nie utraciły wymowy. Przyszła doba otwarcia na świat, niech jemu towarzyszy troska o umocnienie i rozwijanie polskiej tożsamości narodowej. Przez najbliższy czas niech brzmi w was obietnica Matki Bożej, obietnica rodzinna, że jesteśmy domownikami Boga. Niech do wnętrza Polski i na zewnątrz wybrzmią słowa Matki Bożej: "Ja zawsze będę z wami" - wzywał bp Siemieniewski.

  Podczas Eucharystii dokonano włączenia się Ruchu Rodzin Nazaretańskich w zawierzenie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, dokonanego przez księży biskupów w czerwcu, w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach.

  W programie uroczystości nie zabrakło modlitwy różańcowej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu. Jak przyznają organizatorzy spotkania miłym zaskoczeniem okazała dla nich się duża liczba uczestników, którzy przybyli z całego kraju a także z zagranicy. – Spodziewaliśmy się, że przyjedzie tak, jak rok temu do Poznania około 400 osób, a było nas 2 tys. – cieszy się ks. Dariusz Kowalczyk.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół