• facebook
 • rss
 • Pod niebem, gdzie urodził się święty

  Wojciech Ostrowski

  dodane 17.09.2017 15:54

  - Jaki jest twój plan na życie? - pytał uczestników pielgrzymki dzieci do Rostkowa ks. Wojciech Kruszewski, duszpasterz z Mławy.

  Pod hasłem "I poszli za Nim" do miejsc związanych ze św. Stanisławem Kostką po raz 35. pielgrzymowały dzieci. Najmłodsi pod opieką księży, katechetów oraz rodziców wyruszyli w 20 grupach z przasnyskiej fary, gdzie ich patron przyjął chrzest, do Rostkowa, w którym się urodził. Obok pielgrzymów z różnych miejscowości naszej diecezji byli też pątnicy m.in. z diecezji łomżyńskiej, radomskiej, Kutna oraz Warszawy.

  W sanktuarium w Rostkowie powitał ich bp Mirosław Milewski, który następnie przewodniczył Mszy św. Głoszący kazanie ks. Wojciech Kruszewski, wikariusz parafii św. Stanisława BM w Mławie, rozpoczął je w bardzo nietypowy sposób odczytując… plan lekcji dla klasy V.

  - Kiedy porównujemy swoje życie do szkoły, to też potrzebujemy w nim jakiegoś planu. Abyśmy właściwie się rozwijali, aby nasza wiara, nasza relacja z Panem Jezusem była właściwa, abyśmy widzieli jak bardzo nas kocha, doświadczali Jego obecności, potrzebujemy również takiego planu, który pomaga nam odkrywać to wszystko, co Jezus chce nam przekazać - przekonywał ks. Wojciech, podkreślając, że taki plan pomaga nam również realizować wolę Bożą w codzienności, bo o to prosimy każdego dnia, kiedy odmawiając modlitwę "Ojcze nasz", powtarzamy: bądź wola Twoja. Również św. Stanisław Kostka chce nam przekazać jakiś plan, abyśmy mogli właściwie przeżywać nasze relacje z Panem Bogiem i z ludźmi.

  Ks. Wojciech odnalazł go rozpisując nazwisko "Kostka" na poszczególne litery: K - to kochać Pana Boga, O - odbijać czyli być odblaskiem Bożej miłości, którą każdego dnia otrzymujemy i możemy przekazać innym, S - stałość w postanowieniach i podejmowaniu decyzji, T - talenty i zdolności, K - kochać drugiego człowieka, A - aktywność.

  Na zakończenie kaznodzieja zachęcił młodych pielgrzymów, aby sporządzili plan tego, co będą w sobie rozwijali w rozpoczętym roku szkolnym i katechetycznym, żeby bardziej zbliżyć się do Pana Boga.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół