• facebook
 • rss
 • Dokładam wam pewną troskę...

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 19.06.2017 23:39

  - Po Bogu kapłan jest wszystkim! On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie - mówił bp Piotr Libera do księży świętujących 25. rocznicę święceń kapłańskich, przywołując słowa św. Jana Marii Vianneya.

  - We współczesnym świecie konieczny jest prawdziwy radykalizm ewangeliczny kapłana - mówił w seminaryjnej kaplicy bp Piotr Libera do księży, którzy przyjęli święcenia kapłańskie w płockiej katedrze, z rąk bp. Zygmunta Kamińskiego 13 czerwca 1992 roku. Swój srebrny jubileusz świętowali oni w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, w której przez sześć lat przygotowywali się do święceń. Tej duchowej pracy towarzyszyły im "mocne słowa" z Ewangelii św. Jana: "Nie wyście mnie obrali, alem Ja was wybrał" (J 15, 16).

  - Konieczne jest świadectwo głębokiej wiary każdego Chrystusowego sługi, które wyrażać się musi w codziennym postępowaniu. Idąc tą drogą mamy szansę stać się świadkami dla tych, którzy słyszą Chrystusowe wezwanie, ale boją się je podjąć. To my - my wszyscy, możemy pokazać innym, że warto przyjąć zaproszenie Jezusa i pójść tam, dokąd On chce nas prowadzić - mówił bp Piotr Libera w kazaniu.

  Przypomniał słowa św. Jana Marii Vianneya, że "po Bogu kapłan jest wszystkim!… On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie". - Jesteście wpisani w swoistą "sztafetę kapłańskich pokoleń" tej diecezji, ale współpracujecie z nią budując Królestwo Boże na mazowieckiej, łomżyńskiej i dobrzyńskiej ziemi.

  Ks. biskup w swym słowie zwrócił jednak uwagę na wciąż zmniejszającą się liczbę kleryków w płockim seminarium. - Jest to problem, który sprawia, że ta swoista "sztafeta kapłańskich pokoleń", o której wspomniałem, może zostać przerwana. Dlatego zwracam się do was, drodzy księża, byście wzięli sobie do serca troskę o powołania do kapłaństwa: dobre i święte powołania. Nie bójcie się, proszę, pracy z młodzieżą, zabiegajcie o solidnie uformowaną liturgiczną służbę ołtarza, organizujcie dni modlitw o powołania, w modlitewny szturm w tej intencji starajcie się włączać prowadzone grupy parafialne. Ale nade wszystko... Nade wszystko - swoją kapłańską codziennością, dawajcie świadectwo i pokazujcie, że warto iść przez życie z Jezusem - mówił w kazaniu bp Libera.

  Srebrny jubileusz kapłaństwa obchodzą w tym roku: ks. Krzysztof Brakoniecki, ks. Jarosław Bukowski, ks. Jerzy Ciak, ks. Artur Ciuba, ks. Jarosław Ferenc, Ks. Maciej Jastrzębski, ks. Teofil Kapuściński, ks. Andrzej Kobyliński, ks. Mirosław Kosek, ks. Krzysztof Kujawa, ks. Marcin Markiewicz, ks. Piotr Milewski, ks. Janusz Nawrocki, ks. Leszek Piórkowski, ks. Andrzej Redmer, ks. Sławomir Stefański, ks. Sławomir Trzaska, ks. Witold Zembrzuski i ks. Jan Żółtowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół