• facebook
 • rss
 • W rolniczej stolicy Mazowsza

  Dawid Turowiecki

  dodane 13.06.2017 13:02

  W Poświętnem w Płońsku już po raz 18. zorganizowano największe branżowe targi w regionie.

  Kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających, ponad 400 wystawców, ponad 300 odmian różnych roślin uprawnych, a to wszystko na około 20 hektarach gruntów. - Mazowieckie Dni Rolnictwa traktujemy jako święto podsumowujące całoroczną pracę doradców, rolników, wystawców i lokalnej społeczności obszarów wiejskich – mówił podczas otwarcia dwudniowego wydarzenia Jarosław Grabowski, dyrektor MODR oddział Poświętne w Płońsku. - To już blisko 95 lat rolniczego, fachowego doradztwa na Poświętnem. Te lata pracy specjalistów zakładowych, jak i pracowników terenowych złożyły się na tak prężnie rozwijającą się imprezę, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

  Pokazy w Płońsku to przede wszystkim targi techniki rolniczej, gdzie można z bliska zapoznać się z nowoczesnymi maszynami do produkcji rolnej. Na poletkach doświadczalnych prezentowane są nowe odmiany roślin uprawnych oraz różne technologie upraw. MDR towarzyszy od lat Mazowiecka Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Wręczane są nagrody i wyróżnienia hodowcom trzody chlewnej i bydła mlecznego. W tym roku udekorowano także zwycięzców Amatorskich Zawodów w Powożeniu Zaprzęgami oraz czempionów Wystawy Klaczy Hodowlanych.

  Targom towarzyszą również zakrojone na szeroką skalę przedsięwzięcia konkursowe z cennymi nagrodami. Rozstrzygnięto m.in. Ekologiczny Turniej Rodzinny, podsumowano konkurs Hit Targowy 2017 oraz konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo".

  Mazowszanie na stoiskach mogli kupić praktycznie wszystko: od mebli, po rzeźby ogrodowe, ozdobne rośliny i krzewy, sprzęt ogrodniczy, aż po produkty z wikliny. Dla smakoszy tradycyjnie nie zabrakło mnóstwa swojskich potraw: serów, pieczywa i wędlin, które kusiły zapachem i smakiem. Miodu pitnego i wszelkiej maści nalewek również było pod dostatkiem.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół