• facebook
 • rss
 • Działają dla wspólnego dobra

  am

  dodane 20.05.2017 07:00

  Do grona "Godnych Naśladowania" dołączyły kolejne płockie organizacje, a rejonowy oddział PCK został laureatem dziesięciolecia.

  Dyplomy, statuetki i nagrody zostały wręczone podczas jubileuszowej gali w Państwowej Szkole Muzycznej im. K. Szymanowskiego. W sali koncertowej zasiedli nominowani do tej nagrody w trzech kategoriach: w obszarze kultury, nauki i edukacji, w obszarze pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki uzależnień oraz na polu sportu, turystyki i rekreacji.

  - To zaszczyt być tutaj z państwem. Jesteście niesamowici, pracując na rzecz mieszkańców miasta, często tych najbardziej potrzebujących, dzieci, seniorów. To coś niesamowitego obserwować was, wspierać i współpracować z państwem. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wam za wysiłek, za pasję, z jaką działacie na rzecz drugiego człowieka. Wszyscy zasługujecie na to, aby wskazywać was jako wzór zaangażowania - powiedział prezydent Andrzej Nowakowski, otwierając galę.

  Jak zwykle w tym konkursie, organizacje pozarządowe były zgłaszane przez inne organizacje i firmy, a oceny złożonych ofert dokonała kapituła, przypomniała Ewa Pietrzak, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych. Wśród nominowanych do pierwszej ze wspomnianych kategorii zwyciężyła Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna, natomiast wyróżnienia otrzymały: Fundacja Revita i Towarzystwo Wychowanków, Wychowawców i Przyjaciół Gimnazjum i Liceum im. Marsz. S. Małachowskiego.

  Organizacją pozarządową, która otrzymała statuetkę "Godni naśladowania" za 2016 r. w kategorii pomocy społecznej, zdrowia i profilaktyki, jest Fundacja Fundusz Grantowy dla Płocka. Wyróżnienia przypadły: Fundacji Portal Fm Pomagamy Dzieciom i Płockiemu Kołu Motocyklistów.

  W trzecim obszarze - sportu, turystyki i rekreacji nagroda główna przypadła Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Wisła Płock. Wyróżnione zostały natomiast: Oddział Żeglarsko - Motorowy PTTK Morka Płock i Ludowy Klub Sportowy Puncher.

  Na scenie jubileuszowej gali stanęli też przedstawiciele pomiotów nominowanych przez kapitułę konkursu do miana organizacji pozarządowej 10-lecia. Głosami samych mieszkańców miasta ten zaszczytny tytuł przypadł płockiemu oddziałowi Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Wśród nominowanych do tego plebiscytu znaleźli się także: Bank Żywności w Płocku - Związek Stowarzyszeń, Płockie Stowarzyszenie "Amazonki", Płockie Stowarzyszenie Przyjaciół Książki i Bibliotek, Płockie Towarzystwo Wioślarskie, Stowarzyszenie Hospicyjno – Paliatywne "Hospicjum Płockie", Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa w Płocku, Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Niepełnosprawnością Umysłową "Jestem" w Płocku, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka oraz Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Zarząd Oddziału Okręgowego w Płocku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół