• facebook
 • rss
 • Wielki Tydzień młodych

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 10.04.2017 00:11

  Upadłeś! - Powstałeś!... Jak echo niosło się wołanie grupy teatralnej z Płońska, która przybliżyła 14. stacji Drogi Krzyżowej młodym zgromadzonym na diecezjalnym spotkaniu.

  Tegoroczne spotkanie zaczęło się modlitewnie, od czuwania w kościele Jezusa Miłosiernego. U stóp wielkiego obrazu z ołtarza papieskiego z 1991 r. odprawiono Drogę Krzyżową, której towarzyszyły scenki teatralne przygotowane przez młodzież z duszpasterstwa "Na Maxa" z Płońska. Modlitwie przewodniczył ks. Rafał Pabich, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Płońsku.

  I tak np., w IV stacji przywołano postaci kilku matek, które straciły dzieci. To one właśnie spotkają Jezus. Albo w stacji Drugiego Upadku, występuje tańcząca dziewczyna, która w jednym ręku trzyma krzyż, a w drugim balonik. - Pomyśl, że jest to balon twojej pychy. Czy zmagasz się z tym, do czego zaprasza cię Jezus, czy raczej idziesz za tym, co proponuje ci świat? Czy wybierzesz pustkę i iluzję? Wybierz raczej Jezusa i Jego drogę! - wybrzmiało w czasie rozważania przy stacji VII.

  - Jezus ma dla ciebie plan, który dotyczy twojego życia - mówił ks. Pabich. - On pragnie, abyś wygrał życie. On wszystko uczynił dla ciebie za darmo. Jezus z tej Drogi Krzyżowej mówi, że twoje życie ma sens. On chce, abyś był podobny w postawach do Niego. On przez ciebie chce nieść dziś krzyż, życie, przebaczenie i miłość - akcentował ks. Pabich.

  Kolejnym punktem wieczornego spotkania była adoracja Najświętszego Sakramentu i rozważanie przesłania papieża Franciszka z Krakowa do młodych oraz możliwość korzystania z sakramentu pokuty. Chętni mogli uczestniczyć w warsztatach nauki modlitwy Jezusowej. Z tej propozycji skorzystało około 60 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół