• facebook
 • rss
 • Kolęda o "niewidzialnych" dzieciach

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 09.01.2017 22:35

  Mali Kolędnicy Misyjni z parafii Biała k. Płocka odwiedzili bp. Piotra Liberę.

  20-osobowa grupa Małych Kolędników Misyjnych z parafii św. Jadwigi Śląskiej odwiedziła płocką kurię diecezjalną. Towarzyszyli im duszpasterze, katechetka Katarzyna Wiśniewska i druhowie OSP z Dziarnowa, wspierający w tym roku starszą grupę dzieci, która odwiedzała z misyjną kolędą niektóre wioski w parafii.

  - To już dobra tradycja w naszej parafii, która trwa od ponad 10 lat - mówi ks. proboszcz Jan Deptuła. - Co roku dzieci kolędujące w parafii na rzecz misji zbierają ok. 3 tys. zł - dodaje ks. wikariusz Marcin Milewski.

  - Od domu do domu, od serca do serca /Chodzimy, szukamy gościnnego miejsca / dla Bożej Dzieciny, dla Dobrej Nowiny /o Bogu, który kocha, a nie liczy winy... - mówili w przygotowanym programie artystycznym mali kolędnicy. Przebrani za Świętą Rodzinę, pastuszków, królów i aniołów śpiewali także kolędy i zbierali ofiary na pomoc dla dzieci z krajów misyjnych. Ania Jagodzińska gra rolę Maryi i zachęca do modlitwy w intencji dzieci w krajach misyjnych. Z kolei Miłosz Paradowski przedstawia chłopca z Tajlandii i opowiada o jego trudnym losie. Jak zaznacza, dopiero ze sztuki jasełkowej dowiedział się o trudnym losie swych rówieśników z Tajlandii.

  Właśnie tegoroczna zbiórka jest przeznaczona dla "niewidzialnych" dzieci w Tajlandii. "Niewidzialnych", bo są one pozbawione prawnej ochrony, przez co mogą stać się potencjalnymi ofiarami handlu, odrzucenia i dyskryminacji.

  Finał akcji będzie miał miejsce w najbliższą sobotę, 14 stycznia o godz. 10 w płockiej katedrze, a następnie w Wyższym Seminarium Duchownym.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół