• facebook
 • rss
 • Ubrani dla Jezusa

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 03.10.2016 23:50

  Ośmiu kleryków trzeciego kursu płockiego WSD po raz pierwszy założyło sutannę.

  "Panie Jezu, pragnę coraz bardziej upodabniać się do Ciebie. Chcę zmieniać moje serce, ale i wygląd zewnętrzny. Spraw, proszę, aby sutanna, którą przywdziewam, była zewnętrznym znakiem przynależności do Ciebie, wyrazem usilnego starania się o wewnętrzną przemianę. Daj mi łaskę pokochania stroju duchownego, abym nosił go z godnością i pokorą oraz był dla innych czytelnym znakiem Twojej obecności. A kiedy strój ten stanie się powodem drwin i cierpienia, daj mi łaskę pogodnego zniesienia doznanych upokorzeń dla większej Twojej chwały" - tak modliło się ośmiu alumnów III roku płockiego seminarium, którzy po raz pierwszy założyli strój duchowny.

  Piotr Adamiak pochodzi z parafii Szyszki, Mateusz Chrzanowski z parafii św. Tekli w Ciechanowie, Piotr Drzazgowski z parafii Pomiechowo, Dariusz Kozłowski z parafii Dzierżenin, Bartosz Krzyczkowski z parafii Trójcy Świętej w Rypinie, Damian Mikułowski z parafii Czernice, Krzysztof Węglicki z parafii Duczymin i Cezary Wojciech Zawada z parafii Troszyn.

  - Zakładając strój duchowny ubieracie wiarę pokorną i posłuszną - mówił do kleryków ks. Marek Jarosz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. - Pamiętajcie, że świat nie kupi pozorów służby. Bądźcie więc autentyczni i odważni, aby zewnętrzny wasz strój nie kłócił się z tym, co jest w was - dodał ks. rektor.

  Nawiązując do niedzielnej Ewangelii, w której uczniowie proszą Pana: "dodaj nam wiary" (por. Łk 17,5), ks. Jarosz powiedział, że prawdziwa wiara jest pokorna jak ziarnko gorczycy, które dzięki mocy Bożej, może zrodzić wielkie owoce. Dzieje się to przez posłuszeństwo i ducha służby. Tylko wiara pokorna może być przyobleczona w szatę. Staje się ziarnkiem gorczycy dla innych, bo w seminarium przeżywacie czas wielkich i świętych obietnic - mówił do kleryków ks. rektor.

  - Nosząc sutannę bądźcie autentyczni i szczerzy, bo świat nie kupuje pozorów służby - zwrócił się do nowoobłóczonych. - Dla was to duma i zobowiązanie, a także zachęta do stałej modlitwy za kapłanów - zwrócił się do najbliższych alumnów III kursu, którzy byli obecni na uroczystości w kaplicy św. Stanisława Kostki w płockim seminarium.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół