• facebook
 • rss
 • Zeszyty jak świeże bułeczki

  Agnieszka Małecka Agnieszka Małecka

  dodane 10.08.2016 14:37

  Trwają wakacje, ale rodzice już muszą myśleć o wyprawkach szkolnych dla swoich pociech.

  - To naprawdę jest „tornister pełen uśmiechów”! Rodzice, którzy odbierają dla dzieci plecaki wypełnione przyborami szkolnymi, bardzo dziękują, bo to konkretna pomoc i zaoszczędzone pieniądze - mówi Hanna Wiktor z parafialnego koła Caritas w sierpeckiej farze.

  Caritas diecezji płockiej kolejny raz włącza się w kampanię pod hasłem: „Tornister pełen uśmiechów”, w ramach której przygotowywane są wyprawki szkolne dla dzieci z uboższych, potrzebujących rodzin. W tym roku płocka Caritas kupiła 1100 nowych plecaków, które pod koniec czerwca trafiły do parafii włączających się w tę akcję.

  I tak na przykład już w pierwszy miesiącu wakacji w parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Sierpcu przekazano rodzinom potrzebującym 60 plecaków szkolnych. To spora liczba, ale zapotrzebowanie także jest duże. - Trafiły one do dzieci ze świetlicy MOPS, z którym współpracujemy, i do rodzin z miasta - dodaje pani Hanna.

  Tutejsi parafianie odpowiedzieli na apel proboszcza i wypełnili plecaki sporą liczbą nowych przyborów szkolnych, głównie dla dzieci i młodzieży od 4 do 6 klasy. - Nie czekaliśmy do końca wakacji, aby rodziny, które potrzebują tej pomocy nie ponosiły zbędnych wydatków. Tornistry, które przekazaliśmy darczyńcom, wróciły do nas bogato wyposażone i zostały już przekazane. Co roku wspieramy inne rodziny - dodaje pani Hanna.

  Kampania „Tornister pełen uśmiechów” wpisuje się w szerszy program wyrównywania szans edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Tornistry kupione przez Caritas płocką trafiły w tym roku do 47 parafii, gdzie akcję koordynują już duszpasterze wraz z członkami parafialnych kół Caritas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół