• facebook
 • rss
 • Bóg mówi do ciebie

  Agnieszka Otłowska Agnieszka Otłowska

  dodane 08.08.2016 23:08

  Przez Górę św. Małgorzaty, gościnny Tum i Łęczycę wiódł szlak trzeciego dnia pielgrzymki.

  W kolejnym dniu wędrówki pielgrzymi mają za sobą dalsze kilometry. Od lat na Górze św. Małgorzaty uczestniczą w uroczystej Eucharystii, której przewodniczą nowo wyświęceni kapłani. Po Mszy św. wszyscy pielgrzymi zostali pobłogosławieni przez wyświęconych świeżo kapłanów.

  Dzisiaj pątnicy w swojej pielgrzymkowej wspólnocie przeżywali dzień prymicji neoprezbiterów. Podczas Mszy św. jeden z prymicjantów, ks. Michał Guzek, wygłosił kazanie. Zwrócił uwagę, że warto jest chwalić podjęty trud pielgrzymiego szlaku. Zaakcentował, że wyjście płockiej pielgrzymki na szlak nie bez przypadku powiązane jest z uroczystością Przemienienia Pańskiego. – Pielgrzymka ta, jest duchową przygodą – mówił w czasie kazania ks. Michał Guzek. – Jest procesem oczyszczania swoich intencji i ludzkich pragnień, a także przybliżania się do Bożych zamiarów. Drogi pielgrzymie, może masz swój własny plan na swoje życie, lecz czy nie boisz się wsłuchać w Jego głos? Dzisiaj Bóg chce przemówić do ciebie, siedzącego tutaj na tym placu, na tej polanie. I pyta cię, czy pójdziesz za Nim? Drogą kapłańską, zakonną? – zauważał neoprezbiter.

  Podkreślił, że płocka pielgrzymka ma kapłanów posługujących podczas tej Mszy św., kiedy sprowadzają Pana Boga do naszych serc, spowiadają podczas marszu, rozmawiają, wspierają dobrym słowem w czasie marszu.

  - Bracie, ty, który siedzisz na tej polanie, być może bijesz się z myślami czy iść i wybrać drogę powołania do służby Bożej. Być może to właśnie Ciebie wybrał Bóg, abyś niósł ludziom dobrą nowinę. Siostro, ty, która słuchasz tych słów, być może to ciebie wybrał Bóg do służby zakonnej. Podczas tej pielgrzymki każdy tutaj zgromadzony ma o co prosić Boga, wielbić Go. Kiedy staniesz lub uklękniesz przed obrazem Pani Jasnogórskiej i spojrzysz jej w oczy, to to spojrzenie będzie mówiło dużo więcej i dużo głębiej niż niejedno kazanie, czy rozmowa. Czy właśnie wtedy będziesz umiał powtórzyć za Maryją jej "tak" wobec Bożych planów? –  pytał ks. Guzek.

  Zauważył, że nasze decyzje, nie sprawiają, że wszystko od razu będziemy wiedzieć. Lecz dzięki ufności możemy zrobić kolejny krok w naszym życiu. – Pan Jezus poucza nas dzisiaj, żebyśmy się zbytnio nie martwili o dobra materialne, bo o tym pomyślał już Pan Bóg. Pan Bóg myśli też o naszych ziemskich potrzebach i czasami wystarczy tylko zaufać.. i zrobić kolejny krok – mówił w homilii prymicyjnej, ks. Michał.

  Na zakończenie Mszy św. nowi kapłani diecezji płockiej pobłogosławili pielgrzymów i rozdali pamiątkowe obrazki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół