• facebook
 • rss
 • Włosi: Tu jest pięknie!

  ks. Włodzimierz Piętka ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 21.07.2016 14:47

  Młodzież, która przybyła na Światowe Dni Młodzieży - wśród nich 40 Włochów z diecezji Fiesole, niedaleko Florencji, zwiedza Płock i poznaje historię i kulturę regionu.

  Młodych pielgrzymów na ŚDM pytamy o pierwsze wrażenia o Polsce: - Urzeka nas wasza gościnność, macie dobrą kuchnię i jest tu tak czysto na ulicach - mówią nam.

  40-osobowa grupa z diecezji Fiesole, z Toskanii, przyleciała do Polski już w poniedziałek, 18 lipca. Najpierw, na trzy dni zatrzymała się w Gostyninie. - Wszyscy zapamiętali ognisko i grill, którym nas powitano - mówią młodzi Włosi. Ponieważ diecezjalnym duszpasterzem młodzieży jest ks. Gabriele Bandini, rektor seminarium, dlatego wraz z nim, do Polski przyjechali niemal wszyscy seminarzyści. - Jest nas dziesięciu. Po raz pierwszy jesteśmy w Polsce. Czujemy się u was, jak goście specjalni, tak pięknie przyjęci. To jest urzekające - mówi nam jeden z nich.

  Dla zdecydowanej większości włoskiej grupy, to pierwszy pobyt w Polsce. - Nieliczni byli w Krakowie na szkolnej wycieczce. Niektórzy byli też na wcześniejszych edycjach Światowych Dni Młodzieży, ale dla zdecydowanej większości jest to pierwszy raz na ŚDM - dodaje ks. rektor Bandini.

  - Czujemy się trochę jak u siebie, bo jest to Europa i podobna do naszej kultura, klimat, kościoły i muzea - mówią nam studentki, które jak same przyznają, zaraz po zdaniu egzaminów na uczelni, spakowały się i przyleciały do Polski. - Jesteśmy trochę zmęczone, ale bardzo zadowolone - dodają.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół