• facebook
 • rss
 • Pod maryjną banderą

  am

  dodane 01.06.2016 23:34

  Ostatni etap peregrynacji w diecezji płockiej rozpoczął się od przeprawy przez Wisłę. Ikonę pożegnała parafia w Radziwiu, a witali mieszkańcy parafii, do których przybędzie w najbliższych dniach.

  Mimo że Płock jest miastem o bogatych tradycjach wodniackich, takiej przeprawy przez Wisłę chyba jeszcze nie było. Po południu obraz Matki Bożej - kopię cudownej ikony z Jasnej Góry - pożegnali mieszkańców lewobrzeżnej dzielnicy Płocka, Radziwia. Obraz popłynął statkiem wycieczkowym „Aneta” z towarzyszeniem kilkunastu jednostek pływających, w tym Straży Pożarnej i WOPR. Ta niezwykła „flotylla” oznaczona błękitnymi chorągwiami przepłynęła pod mostem Legionów Józefa Piłsudskiego i po kilkunastu minutach zbliżyła się do drugiego brzegu, gdzie już od kilkunastu minut oczekiwano na pojawienie się obrazu Matki Bożej.

  Na „Anecie” wraz z ikoną popłynęli m.in. bp Piotr Libera, ks. Krzysztof Jaroszewski, proboszcz parafii św. Benedykta w Radziwiu i przedstawiciele tej wspólnoty, którzy przekazywali obraz kolejnej parafii - w Starej Białej. W trakcie całej przeprawy śpiewane były pieśni Maryjne.

  - Dziękuję żegludze wiślanej, która śpiewając, modląc się, przyprowadziła na drugą stronę Wisły cudowny obraz jasnogórski, przed którym modliły się setki tysięcy naszych rodaków - powiedział bp Piotr Libera po zacumowaniu „Anety” przy płockim nabrzeżu. Do czekającego już samochodu-kaplicy obraz Czarnej Madonny zanieśli członkowie Towarzystwa Przyjaciół Płocka i Bractwa św. Barbary Ludzi Pracujących na Wiśle, kapitanowie żeglugi śródlądowej. Tym razem z asystą motocyklistów prosto z nabrzeża obraz pojechał do kościoła parafialnego w Starej Białej, gdzie rozpoczyna się doba nawiedzenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół