• facebook
 • rss
 • Z Jezusem przy stole

  Agnieszka Otłowska

  |

  Gość Płocki 12/2016

  dodane 17.03.2016 00:00

  Mój Mistrz jest blisko, na wyciągnięcie ręki. Tak blisko, że słyszę bicie Jego serca, ale mogę też Go zdradzić... – czerwińskie przedstawienie przywołuje najważniejsze pytania o wiarę i miłość oraz ewangelizuje.

  Dobiega końca trzeci sezon wystawiania odnowionego misterium Męki Pańskiej w Czerwińsku n. Wisłą. W tym roku dwugodzinny spektakl jest wzbogacony nowymi wątkami, bogatszą oprawą muzyczną i liczniejszą obsadą. Misterium to nie tylko pasja, ale przede wszystkim opowieść o ludziach, którzy towarzyszą w ostatnich dniach Jezusowi.

  W Mękę Pańską wplatane są dramaty i cierpienia ludzi, którzy nie tylko upadają w wierze, ale i zmagają się z pokusami codzienności. Ukazuje ona także ludzkie postawy wypalonych nadziei, rozpaczy i pokus człowieka. Pasja wzrusza i uczy, skutecznie trafiając do młodszych i starszych odbiorców. – Bardzo mi się podobało to przedstawienie. Bardziej zrozumiałem to, jak Pan Jezus cierpiał. Tutaj było to w sposób namacalny pokazane. Nie był to zwykły zapis słów, liter z Pisma Świętego, a raczej dosadny obraz, który przemawiał do wszystkich – uważa Filip. Czerwińskie Misterium Męki Pańskiej ma długą tradycję, bo sięga 1931 r. Wtedy po raz pierwszy misterium Męki Pańskiej księży Harazima i Chlondowskiego zostało wystawione w Krakowie, a po II wojnie światowej przywędrowało do Czerwińska. W klasztorze w Czerwińsku spektakl pasyjny wystawiany był przez 70 lat. Później nastąpiła przerwa aż do 2014 roku. Wtedy to sztuka wróciła na deski klasztornej sali teatralnej, w nowej profesjonalnej obsadzie i na podstawie poszerzonego scenariusza. Organizatorem wystawianego misterium jest Salezjański Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy „Emaus”. Więcej na: plock.gosc.pl.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół