• facebook
 • rss
 • "Nie lękajcie się!" - dewiza nowego biskupa

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 23.01.2016 13:01

  Papież Franciszek 23 stycznia mianował biskupem pomocniczym diecezji płockiej ks. prał. Mirosława Milewskiego, kanclerza kurii i wikariusza generalnego.

  Dewizą biskupią nowego biskupa pomocniczego diecezji płockiej są słowa "Nolite timere" (Nie lękajcie się!). Biskup nominat przyjmie święcenia biskupie w sobotę, 27 lutego o godz. 11 w bazylice katedralnej w Płocku z rąk bp. Piotra Libery. Współkonsekratorami będą natomiast abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce, i kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

  Ks. Mirosław Milewski pochodzi z Ciechanowa. Ma 44 lata. W 1997 roku przyjął święcenia kapłańskie. Następnie był wikariuszem w parafii św. Józefa w Zakroczymiu. Studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i tam uzyskał doktorat. W 2004 roku rozpoczął pracę w kurii diecezjalnej w Płocku, a następnie w płockim seminarium duchownym, w Soborowym Studium Teologiczno-Pastoralnym. Przez kilka lat był także wykładowcą socjologii i katolickiej nauki społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

  W roku 2008 biskup płocki Piotr Libera powierzył ks. Milewskiemu obowiązki kanclerza kurii, a w 2009 mianował go wikariuszem generalnym diecezji płockiej. Został on wtedy mianowany również członkiem rady kapłańskiej i kolegium konsultorów. W roku 2012 papież Benedykt XVI odznaczył ks. Milewskiego godnością kapelana Jego Świątobliwości.

  Czytaj więcej:

  Na ciekawe i trudne czasy

  Módlcie się za biskupa całym sercem...

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół