• facebook
 • rss
 • Gdy uśmiechniesz się do brata...

  wp

  dodane 23.01.2016 11:17

  - Nasze Kościoły tworzą mozaikę. Jest ona piękna, gdy nawzajem się szanujemy i życzliwie pozdrawiamy - mówił bp Marek M. Karol Babi w mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości.

  - W świecie, który jest głęboko podzielony, mamy świadczyć o łasce Bożej i bezwarunkowej miłości. Mamy dawać świadectwo - mówił w mariawickiej Świątyni Miłosierdzia i Miłości bp Marek M. Karol Babi. Biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów przewodniczył Mszy św. w ramach obchodów tygodnia ekumenicznego w Płocku.

  - Ta modlitwa jest wyrazem jedności między nami i zjednoczenia z odwiecznym Bogiem - zwrócił uwagę bp Babi.

  Czytania mszalne odczytali duchowni mariawicki, katolicki i prawosławny, a kazanie wygłosił ks. Michał Jabłoński - proboszcz parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie. - Przychodzimy do kościoła ze swymi troskami, radościami i nędzą. Otrzymujemy w nim pociechę i wzmocnienie, otrzymujemy wiarę. Ale czy przypadkiem nie więcej w nas lęków i obaw? (...) Okażmy naszym braciom i siostrom, że dzięki im i nam ten Kościół jest piękny, bogaty i niepowtarzalny. Tak, bez ciebie i twojej historii, doświadczenia, Kościół nie byłby tak pełny i bogaty. Jesteśmy tu zjednoczeni po to, aby ubogacić się wzajemnie - mówił ks. Jabłoński. - Jesteśmy tu nie po to, aby nawracać siebie nawzajem, ale by wzajemnie się wzbogacać. Dzięki temu nasze Kościoły mogą być ostojami pojednania, przebaczenia i miłości. Czerpiemy radość z tego, że przebywamy razem. Dobrze, że jesteśmy tu razem - akcentował duchowny.

  - Potrzeba dziś mozaiki wyznań i modlitwy, potrzeba wzajemnego uśmiechu i życzliwości, abyśmy naprawdę stali się sobie bliżsi - akcentował na zakończenie Mszy św. bp Babi.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół