• facebook
 • rss
 • Bogarodzica

  wp

  dodane 01.01.2016 01:32

  Diecezja płocka przeżywa szczególny czas nawiedzenia przez obraz Jasnogórskiej Bogarodzicy. Z bliska patrzymy na Maryję, a Ona porusza nasze serca.

  - Aby spojrzeć w oczy Maryi, trzeba mieć czyste serce - mówi o. Marek Kowalski, paulin, który wielokrotnie na szlaku nawiedzenia w parafiach naszej diecezji prowadzi rekolekcje maryjne. - W spotkaniu z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej z pewnością pomoże modlitwa słowami Apelu Jasnogórskiego: "Maryjo, Królowo Polski: jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam!". Z pewnością pomoże w tym akt zawierzenia Matce Bożej oraz przygotowanie konkretnych darów duchowych. Niech one będą solidnie przemyślane, wymodlone i przygotowane, aby nasz dar dla Maryi był szczery. To są również duchowe wskazówki dla tych którzy przeżyli już dobę nawiedzenia, aby duchowe owoce pozostały w nich długo i przemieniały z Maryją ich życie - zauważa o. Kowalski. - Najpierw trzeba się napatrzeć na Maryję i Jezusa, a potem przyjdą poruszenia serca i słowa modlitwy - dodaje paulin.

  Diecezja płocka przeżywa szczególny czas nawiedzenia przez obraz Jasnogórskiej Bogarodzicy. Z bliska patrzymy na Maryję, a Ona porusza nasze serca. - W oczach ludzi zawsze widzimy wzruszenie i łzy. Wiemy ze świadectw księży i świeckich, że częstym owocem spotkania z Maryją jest pojednanie: w rodzinie, w sąsiedztwie. Właśnie przy okazji spotkania z obrazem jasnogórskim coś pęka w ludzkich sercach i wyciągają się ręce do zgody - mówią ojcowie paulini. - Wszystkim towarzyszy to przeświadczenie, że rzeczywiście spotkają się z Matką, która nawiedza swoje dzieci i tak jak nikt inny patrzy z miłością w ich oczy i serca - dodają.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół