• facebook
 • rss
 • Najlepsi zagrają w rejonie

  Agnieszka Otłowska

  dodane 05.12.2015 20:00

  W czasie Turnieju Piłki Nożnej Halowej ministranci dekanatu serockiego odłożyli na bok komże i włożyli stroje sportowe.

  Turniej został zorganizowany dla zespołów Liturgicznej Służby Ołtarza z dekanatu serockiego. Ministranci z parafii: Zegrze, Serock, Pokrzywnica, Smogorzewo, Popowo i Dzierżenin, wzięli udział w kolejnych zmaganiach dekanalnych rozgrywek piłki nożnej.

  - W ten sposób chcemy integrować środowisko ministrantów naszego dekanatu. Ministranci to nie tylko służba przy ołtarzu, pobożność, ale również sportowy duch, które zawsze się świetnie ze sobą łączą - mówi ks. Karol Kozerski, dekanalny duszpasterz LSO.

  Sportowa rywalizacja odbywała się w trzech szkolnych kategoriach: podstawówki, gimnazja i placówki ponadgimnazjalne. Najlepsze z drużyn wezmą udział w rozgrywkach rejonowych. Po kilku godzinach zaciętej walki, podczas których nie zapominano o atmosferze fair play, wyłoniono najlepsze drużyny.

  Miejsce na podium w kategorii szkół podstawowych zajęli piłkarze z parafii pw. św. Tomasza w Dzierżeninie. Na drugim miejscu zawody ukończyli reprezentanci parafii pw. Nawiedzenia NMP ze Smogorzewa, a na trzecim parafii pw. św. Józefa z Pokrzywnicy. Tytuł króla strzelców zdobył Michał Wdowiński z Dzierżenina, natomiast najlepszym bramkarzem okazał się Marcin Jeż ze Smogorzewa.

  - Grało się nam bardzo dobrze - mówi w rozmowie z "Gościem Płockim" Michał Wdowiński. - Wszyscy trzymaliśmy formę. Razem z zespołem dążyłem do tego, aby zdobyć najlepsze miejsce. Moje rozegranie piłki były bardziej techniczne. Chciałem, aby bramkarz miał trud w ich obronieniu. Nas sukces to zasługa całego zespołu. Trenujemy razem z naszym opiekunem ks. Arkiem, w każdy piątek o 17.00 - mówi Michał.

  W kategorii gimnazjalnej trofeum powędrowało do ministrantów ze Smogorzewa. Miejsce II wywalczyli ministranci z Serocka. Królem bramek został Krystian Kurpiowski z parafii Smogorzewo, a najlepszym bramkarzem - Rafał Sperczyński z parafii Serock.

  Najlepszym zespołem piłkarskim w kategorii szkół średnich okazała się drużyna z Dzierżenina. Drugie miejsce zdobyła drużyna ze Smogorzewa, a trzecie - drużyna z Popowa. Statuetka króla strzelców trafiła do Damiana Żołnierzaka ze Smogorzewa, a dla najlepszego bramkarza - do Rafała Kułakowskiego, również z parafii Smogorzewo.

  - Cieszymy się z wywalczonych miejsc - mówi w rozmowie z "Gościem Płockim" ks. Arek Sikorski, wikariusz parafii Dzierżenin i jednocześnie opiekun LSO. - Przez systematyczne treningi zaszliśmy tak wysoko. Jednym słowem obroniliśmy nasze miejsca na podium z zeszłego roku. Dalej jesteśmy niepokonani - dodaje z uśmiechem ks. Arek.

  Dyplomy wraz z pucharami wręczył ks. Karol Kozerski, dekanalny duszpasterz LSO. Zgodnie z zasadami turnieju ministranci, którzy wywalczyli miejsca na podium z danej kategorii awansują teraz do rozgrywek rejonowych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół