• facebook
 • rss
 • Sportowa recepta na jesień

  Dominik Nowakowski

  dodane 18.11.2015 23:03

  Kilkuset uczestników liczyła lista startowa w Jesiennym Diecezjalnym Turnieju Tenisa Stołowego, który rozegrano w hali sportowej Zespołu Szkół w Siedlinie.

  Parafialny Uczniowski Klub Sportowy "Maksymilian" tradycyjnie na jesienną szarugę miał dla dzieci i młodzieży propozycję aktywnego spędzenia wolnego czasu. Tym razem, z uwagi na remont obiektów MCSiR w Płońsku, tenisowe zawody zorganizowano w pobliskim Siedlinie, w placówce im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zawody rozpoczęła i zakończyła modlitwa do św. Jana Pawła II, który od lat patronuje wydarzeniom organizowanym przez "Maksymiliana".

  Do rywalizacji przy stołach przystąpili uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół średnich. Oprócz gospodarzy turnieju, nie zabrakło m.in. graczy z Płocka, Bodzanowa, Przasnysza, Szreńska, Płońska czy też Sarbiewa. Najlepszym pingpongistom wręczono puchary i nagrody rzeczowe, a wszystkim, bez względu na zajęte miejsce, pamiątkowe dyplomy.

  Kto tym razem wskoczył na podium? W kategorii 2006 i młodsi nie mieli sobie równych Bartosz Szatkowski i Maja Stańczak, reprezentanci Jeżewa. Na drugiej pozycji tenisowe zmagania ukończyli Marta Jarzynka ze Szreńska oraz Kacper Stańczak (Jeżewo), a na trzeciej Julia Orłowska i Dawid Adamczyk z Miączyna Małego.

  W grupie z roczników 2005-2003 na szczycie klasyfikacji końcowej wśród dziewcząt znalazła się Patrycja Wronka z Płońska, która wyprzedziła płońszczankę Julię Karwowską oraz Martę Grzelak z Sarbiewa. Wśród chłopców najlepszy był Kacper Karwowski z Płońska, który wyprzedził swojego ziomka Łukasza Brzeszkiewicza oraz Adriana Szymańczyka z Sarbiewa.

  W stawce gimnazjalistów (roczniki 2000-2002) triumfowali Marcelina Pęczyńska z Kroczewa i Adam Wronowski z Przasnysza. Tuż za nimi uplasowali się Klaudia Supińska (Szreńsk) i Bartosz Trela (Bodzanów). Na najniższym stopniu podium stanęli Wiktoria Cieślińska (Szreńsk) oraz Łukasz Przybylski (Kroczewo).

  I wreszcie w grupie najstarszych zawodników (1999-1996) u dziewcząt, zwycięstwo przypadło w udziale Katarzynie Sobieraj z Przasnysza, natomiast wśród chłopców całe podium zajęli tenisiści z Sarbiewa: Jakub Pasierowski, Adam Rakowski i Damian Żmijewski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół