• facebook
 • rss
 • Przed nimi przygoda życia

  am

  dodane 03.07.2015 23:24

  To ważne spotkanie przed Światowymi Dniami Młodzieży. W płockiej „Studni” rozpoczął się VIII Festiwal Młodych, pod hasłem „3.8.0 start”.

  Jaki będzie ten Festiwal? Na pewno pracowity. Już po południu rozpoczęły się pierwsze warsztaty: języka migowego, muzyczne i specjalne szkolenie dla wolontariuszy z parafialnych centrów ŚDM.

  Młodzież, podzielona na grupy, miała za zadanie stworzyć zespołowo portret wolontariusza Światowych Dni Młodzieży i listę cech, które go wyróżniają (doceniono m.in. kreatywność, otwartość, życzliwość, bycie pomocnym, miłym).

  Uczestnicy tych warsztatów dowiedzieli się m.in. jak poprawnie i zgodnie z prawem reagować w różnych, niestandardowych sytuacjach, podczas masowych wydarzeń, jakim będzie światowe spotkanie młodych.

  Poznawali zakres obowiązków i praw wolontariusza ŚDM. Dzisiaj, w grupach, podsumowali także program formacyjny „Serce 2.0” , realizowany podczas spotkań w parafiach i dekanatach. Jutro będzie czas na omówienie akcji, takich jak „Bilet dla Brata” i „Napełnij dzban”.

  Ten Festiwal Młodych to ostatnia prosta przed Światowymi Dniami Młodzieży. Dlaczego hasło „3.8.0”? Oznacza ono 3 lata przygotowań, 8 Błogosławieństw i 380 dnia do ŚDM.

  Już w niedzielę uczestnicy FM pojawią się we wszystkich płockich parafiach, by opowiadać o ŚDM, a także zachęcać do wolontariatu i przyjęcia za rok pielgrzymów w czasie tzw. Tygodnia Misyjnego.

  Tak jak co roku, FM ma także część koncertową, otwartą dla mieszkańców Płocka. Pierwszego dnia festiwalu wystąpił zespół Rootzmans, a jutro, organizatorzy wydarzenia zapraszają na koncert zespołu Boży Trubadurzy (godz. 20); po nim zapowiadana się kolejne ciekawe doświadczenie artystyczne – Niemy Movie, czyli podsumowanie projektu, związanego z niemym filmem.

  W tegorocznym festiwalu uczestniczy ponad 200 osób z różnych stron diecezji; przyjechały silne reprezentacje m.in. z Przasnysza, Płońska, Baboszewa, Gostynina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół