• facebook
 • rss
 • Śpiew, Ewangelia i Jan Paweł II

  Beata Żabka

  dodane 25.05.2015 23:31

  Pod hasłem: "Nie lękajcie się", w Gąbinie odbył się Wieczór Kultury Chrześcijańskiej.

  - Był to wieczór wspomnienia postaci i myśli św. Jana Pawła II – relacjonuje Danuta Kłobukowska, prowadząca spotkanie. W koncercie udział wzięli: parafialna schola "Promyczki" z ks. Pawłem Biedrzyckim, uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Gąbinie przygotowywani przez Magdalenę Król, Iwonę Niemyską i Paulinę Urbankowską, Chór Miasta i Gminy Gąbin pod kierunkiem Sławomira Gałczyńskiego oraz Zespół "Moja Rodzina" z Glinojecka.

  - Wykonawcy poprzez śpiew i muzykę wprowadzili w nastrój radosnego świętowania, szerzenia kultury chrześcijańskiej oraz głoszenia prawd Ewangelii, które najpełniej swoim życiem pokazywał nasz rodak w swoim pontyfikacie, a co przypomniane zostało tego wieczoru w wydarzeniach zarówno istotnych dla Kościoła, jak i w tonie żartobliwym, czego nie brakowało Papieżowi – dodaje Anna Lendzion ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

  Ks. proboszcz Józef Szczeciński, wraz z burmistrzem i prezesem gąbińskiego SRK Bogdanem Stemplewskim - wręczyli występującym artystom pamiątkowe Anioły i podziękowania. Zebranym towarzyszyła atmosfera radości i refleksji, nie zabrakło tego wieczoru także modlitwy za ojczyznę, Apelu Jasnogórskiego i kwiatów pod pamiątkową tablicą poświęconą ojcu świętemu.

  Wieczór Kultury Chrześcijańskie zorganizowali: parafia św. Mikołaja, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Gminny Ośrodek Kultury, przy współpracy ks. proboszcza Józefa Szczecińskiego i Krzysztofa Jadczaka - burmistrza Miasta i Gminy Gąbin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół