• facebook
 • rss
 • Pomoc w żałobie

  ak

  dodane 10.03.2015 10:00

  W Płocku bezpłatne porady psychologiczne oferują specjaliści z ”Metanoi”. Współczesny świat nie daje często przyzwolenia na spokojne przejście przez proces żałoby.

  Psycholodzy z Centrum Psychologiczno - Pastoralnego ”Metanoia” w Płocku zapraszają do skorzystania z bezpłatnych porad dotyczących trudności w przeżywaniu straty po bliskich. - Niektórzy nie akceptując odejścia kogoś bliskiego, żyją tak, jakby czas zatrzymał się w momencie jego śmierci i wycofują się z wszystkich dotychczasowych aktywności - przekonują psycholodzy.

  - Pomoc kierujemy do wszystkich osób, które przeżywają żałobę po stracie najbliższych. Szczególnie gorąco zapraszamy rodziców tracących dzieci w wyniku poronienia lub martwego urodzenia. Nasza pomoc kierowana jest również do dzieci i młodzieży, których spotkała strata rodziców, rodzeństwa lub kolegów. Jesteśmy również otwarci na pomoc rodzicom, których dzieci odeszły w wyniku choroby czy wypadku, zapraszamy także osoby w żałobie po zmarłym współmałżonku czy przyjacielu - wyjaśnia Aleksandra Stupecka, psycholog.

  Tłumaczy, że zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc jest duże, bo współczesny świat nie daje często przyzwolenia na spokojne przejście przez proces żałoby. - Chcemy dać osobom tego potrzebującym prawo do przeżycia straty po bliskim we własnym tempie i we własny sposób - mówi Stupecka.

  Dyżury psychologa odbywają się w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca w godzinach 16-18. Centrum Psychologiczno-Pastoralne ”Metanoia” mieści się w al. Kobylińskiego 21a. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół