• facebook
 • rss
 • Wielka gra

  am

  dodane 08.02.2015 17:49

  Około 60 osób z różnych stron diecezji płockiej wzięło udział w trzydniowych warsztatach w MCEW "Studnia". Głównym tematem tego zjazdu był hymn na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

  - Jesteśmy diakonią diecezjalną, odpowiedzialną za stronę muzyczną tych wydarzeń, jakie będą się działy w naszej diecezji podczas Światowych Dni Młodzieży. Przyjadą do nas goście z innych krajów, dlatego musimy przygotować międzynarodowy repertuar. Po tych warsztatach mamy już „zrobionych” 10 utworów. To także forma rekolekcji muzycznych. Mamy jutrznie, godzinki, Mszę św., adorację i grupy dzielenia. Są tutaj ludzie, którzy wcześniej nie należeli do żadnych grup i nie wiedzą, jak takie spotkania wyglądają. Te warsztaty pomogą im też szukać takich wspólnot - mówi Dominika Bieniek, która śpiewa w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku, a na warsztatach wspomaga instruktor Martę Głowacką, przygotowującą grupę wokalną.

  Tak powstaje diecezjalny chór i zespół muzyczny na ŚDM i wygląda na to, że po obecnych warsztatach skład obu już się ukonstytuował. W zespole jest sekcja smyczkowa, dęta, instrumenty klawiszowe, gitary, perkusja i djembe; w chórze - przeważają głosy żeńskie, ale jest i kilka męskich.

  Młodzież przygotowuje się do swojego zadania pod kierunkiem doświadczonych instruktorów: Bogdana Marciniaka, założyciela zespołu Bez Końca, autora muzyki do musicalu Drogi Życia, nauczyciela gry na instrumentach w płockim MDK, oraz Marty Głowackiej, instruktorki śpiewu w MDK, studentki w Akademii Muzycznej w Katowicach, wcześniej - dyrygentki znanego w Płocku BoscoBand.

  Podczas obecnych weekendowych warsztatów oba zespołu ćwiczyły wytrwale pieśni uwielbienia w języku polskim i angielskich, ale najwięcej uwagi poświecono hymnowi ŚDM, który już niedługo będzie miał w naszej diecezji swoją premierę podczas Niedzieli Palmowej Młodych.

  - Ten hymn najbardziej poruszył mnie ze wszystkich śpiewanych dotąd utworów. Przyznam, że trochę się go obawiałam. Wszyscy go już na całym świecie śpiewają, ale wiemy, że jego forma nie jest łatwa – dzieli się z nami Monika Kołodziejska, uczestniczka warsztatów diakonii muzycznej.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół