• facebook
 • rss
 • Wesprzyj mądrą pomoc

  ak

  dodane 04.11.2014 14:33

  O pomoc, która daje owoce i jest bodźcem do zmiany apelują organizatorzy Szlachetnej Paczki z diecezji płockiej. W połowie listopada na stronie internetowej SzP opublikowana zostanie baza potrzebujących rodzin.

  Z udostępnionej 22 listopada listy, darczyńcy będą mogli wybrać konkretną rodzinę i kupić dla niej, wskazane przez nią, potrzebne rzeczy.

  Jak przekonują inicjatorzy zbiórki, każda paczka trafi do rodziny znajdującej się w niezawinionej biedzie, dla której pomoc ma być początkiem pozytywnych zmian.

  Taka jest idea Szlachetnej Paczki, która już po raz czternasty będzie pomagać w całej Polsce oraz w piętnastu rejonach na terenie diecezji płockiej. 

   - Mamy takie rejony, w których wolontariusze nie mogą się doczekać, kiedy baza rodzin ruszy, żeby mogli działać, tak jest m.in. w Sierpcu i Wyszogrodzie - mówi Anna Dąbrowska, koordynator SzP w regionie Mazowsza. - To bardzo budujące, że tak zmotywowane osoby działają w Paczce. To nie tylko młodzież, bo są wśród nas osoby pracujące zawodowo ale także emeryci. Cieszymy się, że dostrzegli wartości Paczki i zdecydowali się, aby przyłączyć się do naszej akcji - dodaje. 

  Co roku w paczkach oprócz żywności, chemii gospodarczej, odzieży, mebli czy zabawek, znajdą się również rzeczy o charakterze osobistym i typowo upominkowym. Zdarza się też, że niektórzy darczyńcy oferują rodzinom węgiel na opał czy pomoc prawną.

  Obecnie w większości rejonów diecezji płockiej trwa jeszcze etap szkoleń wolontariuszy.

  - Te warsztaty podzieliliśmy na dwa etapy, jeden dla tych, którzy są pierwszy rok w Paczce, a drugi dla weteranów - wyjaśnia ks. Dawid Witkowski, diecezjalny duszpasterz wolontariuszy Szlachetnej Paczki. - Nowi wolontariusze uczą się m.in. jak poprawie prowadzić całą dokumentację. Wyjaśniamy im czym jest mądra pomoc, jak wybrać rodzinę, jak następnie powinien wyglądać wywiad z tymi osobami - dodaje.

  Jednocześnie zaznacza, że jak co roku do akcji włącza się i patronuje jej bp Piotr Libera, który także przygotuje paczkę dla potrzebującej rodziny. 

  Więcej o akcji napiszemy w numerze 45. "Gościa Płockiego".

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół