• facebook
 • rss
 • Stanowisko inwestora

  red.

  dodane 16.08.2014 22:16

  Publikujemy komunikat firmy w sprawie protestów wobec działalności zakładu i decyzji uchylających pozwolenia na jego funkcjonowanie.

  „Od ponad dwóch miesięcy legalnie działająca kompostownia Ecoriver Sp. z o.o., która mieści się we wsi Ciółkowo w powiecie płockim, nie może funkcjonować. Koszty decyzji wstrzymującej jej funkcjonowanie są ogromne – czytamy w komunikacie firmy. – Mieszkańcy Ciółkowa domagają się, by zakład firmy Ecoriver zniknął z ich wsi. Protesty zaczęły się z końcem maja. Część mieszkańców zablokowała drogę dojazdową do kompostowni. Właściciele firmy do tej pory prowadzili działania pojednawcze i cierpliwie dążyli do porozumienia z władzami i mieszkańcami wsi Ciółkowo. Jednak wszelkie rozmowy nie przyniosły rezultatów.W stosunku do przedstawicieli firmy są wysuwane nieprawdziwe zarzuty, niejednokrotnie godzące w jej dobre imię i wiarygodność (...)“.

  W komunikacie czytamy dalej:

  „Ludzie tłumaczą, że boją się o zdrowie, bo w kompostowni przetwarzane są podejrzane odpady, unosi się odór, a spod ogrodzenia zakładu wycieka podejrzana ciecz. Przy tym nie wierzą niezależnym badaniom powołanych do tego instytucji, które zaprzeczają tym stwierdzeniom i powinny rozwiewać nieuzasadnione obawy. Zaczęły się też pojawiać bezpodstawne oskarżenia o to, że działania firmy przyczyniły się do śmierci dwójki dzieci (pomimo opinii m.in. SANEPID-u, który kategorycznie informuje, aby nie łączyć tego typu przykrych wydarzeń z działalnością firmy), oraz że przedstawiciele Ecoriver odnosili się obelżywie w stosunku do protestujących mieszkańców wsi.

  – Oficjalnie zaprzeczam, że ktokolwiek z naszej firmy użył niekulturalnych bądź obraźliwych słów wobec mieszkańców Ciółkowa i okolic – powiedział Paweł Żeleźniak, prokurent, współwłaściciel firmy Ecoriver. – Przytaczane przez anonimowe osoby obelgi, które rzekomo padły ze strony przedstawicieli firmy Ecoriver, są nieprawdą i są zwykłymi pomówieniami. Niebawem wkroczymy na drogę sądową wobec osób powielających te oszczerstwa; są to działania bezprawne godzące w nasze dobre imię. Nasza firma jest szansą na rozwój dla regionu. Tworzymy miejsca pracy. Obecnie w naszej firmie pracuje 5 osób z okolicy Ciółkowa. W fazie modernizacji zakładu (od maja 2013 do grudnia 2014 r.) przy zleceniu pracowało około 20 osób z okolicy. Docelowo, po pełnym uruchomieniu zakładu, stałe zatrudnienie w nim znalazłoby 15 osób z okolicy Ciółkowa, nie wspominając o dodatkowych zleceniach  typu okresowego“.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół