• facebook
 • rss
 • Zanieśli nasze intencje

  Henryk Mazurek /ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 12.08.2014 23:51

  Pielgrzymki z Elbląga, Warmii, Ełku i ziemi lubawskiej wędrowały w tych dniach przez teren naszej diecezji. Od lat spotykają się z życzliwym i gościnnym przyjęciem.

  W pierwszych dniach sierpnia, przez teren diecezji płockiej, przeszły cztery duże pielgrzymki diecezjalne. Za nimi wyruszyły również  nasze dwie grupy: z Dobrzynia n. Drwęcą i z Mławy, które ze swych miast podejmują pielgrzymkę ku Jasnej Górze, łącząc się w Płocku z pielgrzymka diecezjalną. 

  Patrząc od zachodniej strony diecezji, przez diecezję płocką przechodziła XXII Elbląska Piesza Pielgrzymka. W tym roku pątnicy wędrowali pod hasłem: "Pragnę Ciebie w moim Niebie". Drogę ku Jasnej Górze pokonali od 27 lipca do 11 sierpnia. Zatrzymali się m.in. w Dobrzyniu n. Drwęcą, Oborach, Chrostkowie i Skępem.

  33. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej (pątnicy z Lubawy, Nowego Miasta Lubawskiego, Brodnicy i Działdowa), która później łączy się z pieszą pielgrzymką diecezji toruńskiej, wędrowała od 1 do 13 sierpnia, pod hasłem: "Cały Twój, Maryjo". Na terenie diecezji płockiej zatrzymała się m.in. w Świedziebni, Sadłowie, Rogowie i Chrostkowie.

  Przez cztery dni: od 2 do 5 sierpnia przez teren diecezji płockiej przechodziła 31. Warmińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pątnicy zatrzymywali się w parafiach: Janowo, Janówiec Kościelny, Wieczfnia Kościelna, Szydłowo, Stupsk, Sulerzyz, Malużyn, Smardzewo, Płońsk, Krysk, Naruszewo, Czerwińsk i Wyszogród.

  XXII Ełcka Piesza Pielgrzymka wędrowała od 28 lipca do 11 sierpnia. W tym roku wśród pielgrzymów był bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Pielgrzymi zatrzymali się w Makowie Mazowieckim, Pułtusku - w parafii Krzyża Świętego, we Winnicy, Nasielsku i Pomiechówku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół