• facebook
 • rss
 • "Maksymilian" pierwszy pod siatką

  Dominik Nowakowski

  dodane 26.07.2014 22:52

  Do finałowych zmagań 26. Międzynarodowej Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie stanęło półtora tysiąca uczestników. Naszą diecezję reprezentowali sportowcy z płońskiego klubu.

  Zgodnie z jednym z podstawowych filarów Parafiady, jakim jest świątynia, inauguracja wydarzenia miała miejsce w sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na warszawskich Siekierkach. Msze św. otwierały i zamykały codzienne spotkania młodych ludzi, którzy w drodze na stadion mogli skręcić do Namiotu Adoracji, gdzie wystawiano Najświętszy Sakrament.

  Komplet 556 medali i 38 pucharów wręczono uczniom podstawówek, gimnazjów i szkół średnich oraz ich opiekunom. Na stołecznych obiektach rywalizowano w 16 konkurencjach. Imprezie towarzyszyły konkursy piosenki, prezentacje plastyczne oraz przeglądy małych form teatralnych i warsztaty. – To było prawdziwe tygodniowe święto sportu, kultury i wiary, podobne do Światowych Dni Młodzieży. Z kapitalną atmosferą wzajemnej sympatii – przyznaje Jakub Szymańczyk, gimnazjalista z Płońska, który wraz z kolegami z powodzeniem bronił barw Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Maksymilian" w rozgrywkach siatkówki.

  Płońska drużyna, której skład uzupełnili: Daniel Kopycki, Kamil Kurkowski, Sebastian Fotek, Dominik Pełka, Piotr Laskowski, Patryk Pawlak oraz Mateusz Mrośkiewicz, w turnieju siatkówki halowej odprawiła z kwitkiem ekipy z Ukrainy, Białorusi oraz Wilkowa, wskakując na najwyższy stopień podium. Ponadto duet Kopycki-Fotek do medalowej kolekcji dołożył srebrne krążki za rozgrywki w siatkówce plażowej. – Już nie możemy doczekać się przyszłorocznej Parafiady. Na razie mamy, co wspominać i o czym opowiadać – dodają z uśmiechem i z dumą w głosie chłopcy z "Maksymiliana".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół