• facebook
 • rss
 • W rodzinie skarb

  wp /Henryk Mazurek

  dodane 03.06.2014 00:58

  Po raz drugi ulicami Pułtuska przeszedł rodzinny marsz, który skupił tłumy mieszkańców miasta nad Narwią i okolic.

  Podobnie jak  w roku ubiegłym, kolorowy i pełen entuzjazmu korowód wyruszył spod Szkoły Podstawowej nr 3. Tegoroczna pogoda była bardzo łaskawa, dlatego zdaniem organizatorów, uczestników Marszu dla Życia i Rodziny było jeszcze więcej, niż w roku ubiegłym.

  W pochodzie niesiono znaki i transparenty wszystkich parafii z dekanatu pułtuskiego. Na nich można było wyczytać wiele prorodzinnych haseł. Wśród nich m.in. ”Każde dziecko, jak świat światem, chce mieć mamę oraz tatę”, ”Każdą godzinę inwestuj w rodzinę”, ”Gdy rodzina zjednoczona, żadne zło jej nie pokona”, ”Wybieram życie” czy ”Kto w rodzinie, ten nie zginie”. W czasie marszu uczestnicy słuchali m.in. fragmentów nauczania św. Jana Pawła II i modlili się słowami litanii do papieża-patrona rodzin, a w amfiteatrze przy Domu Polonii odmówili modlitwę w intencji rodzin. Poprowadziła ją rodzina Elak z parafii św. Mateusza w Pułtusku. Następnie wielodzietna rodzina państwa Tyszkiewiczów z parafii Obryte odczytała deklarację w obronie rodziny i wartości chrześcijańskich. Głos zabrali również: poseł Henryk Kowalczyk, który zwrócił uwagę na wartości, które niesie życie rodzinne, burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski oraz ks. Tadeusz Kowalczyk, wicedziekan pułtuski, który zachęcał, aby rodziny nie poddawały się złu i przeciwnościom, które na nie czyhają. Następnie rozpoczął się festyn rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci.

  Wydarzenie organizowały: Domowy Kościół, Akcja Katolicka, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Rodzina Radia Maryja, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży i 13 Winnicka Drużyna ZHR.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół