• facebook
 • rss
 • "Chwalcie łąki" z papieżem

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 28.05.2014 00:00

  Chóry z diecezji płockiej wyśpiewały w Ciechanowie maryjne pieśni jako dziękczynienie za św. Jana Pawła II.

  Dwanaście chórów z Ciechanowa, okolic, a nawet z odległych parafii diecezji, wyśpiewały pieśni ku czci Maryi. Porywający był śpiew pokoleń starszych młodszych, głosów męskich i żeńskich w chórze z parafii św. Mateusza w Ligowie. Chór ten, skupiający 49 członków, w przyszłym roku będzie obchodził 60 rocznicę powstania. Profesjonalni i subtelny, łaciński i polski był śpiew, nagrodzonego niedawno na diecezjalnym Sacrosongu, chóru ”Cantores Egregientes” z parafii św. Tekli w Ciechanowie oraz pieśni wykonane przez chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie. obydwoma zespołami opiekuje się Bogumiła Nasierowska, organistka w parafii św. Tekli w Ciechanowie.

  - Poziom był bardzo zróżnicowany od prostych i znanych pieśni jednogłosowych po złożone utwory z XVII i XVIII wieku na 4 głosy. W tym roku wystąpiło 12 chórów, w poprzednim roku było ich dziewięć. Myślę, że będziemy kontynuowali w przyszłym roku kolejną edycję międzyparafialnego koncertu pieśni maryjnej. Chcemy na nią zaprosić chóry z innych rejonów naszej diecezji: w tym roku była to ziemia płońska i sierpecka a w następnym roku myślę o Mławie, Raciążu i oczywiście Płocku – mówi Igor Krajewski, organista w parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie, który wraz z ks. proboszczem Janem Jóźwiakiem i chórem parafialnym ”Totus Tuus”, był organizatorem muzycznego dziękczynienia za kanonizację św. Jana Pawła II.

  W drugim międzyparafialnym koncercie pieśni maryjnej wzięły udział: chór ”Cantores Egregientes” z parafii św. Tekli w Ciechanowie, chór z parafii św. Gotarda w Pałukach, Kameralny Zespół wokalny ”Vox Vocantis” z Ciechanowa, Chór z parafii Gumino i Kucice, chór Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, chór z parafii św. Mateusza w Ligowie, chór ”Victoria” z ciechanowskiej fary, chór ”Melodia” z Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze, chór z parafii św. Michała Archanioła w Płońsku, chór żeński ”Nadzieja” z Gminnego Ośrodka Kultury w Opinogórze, zespół ”Dąbkowiacy” i chór ”Totus Tuus” z parafii Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół