• facebook
 • rss
 • Święto samorządu

  Agnieszka Kocznur

  dodane 16.05.2014 18:15

  Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Piotra Libery rozpoczęła Dzień Samorządu Terytorialnego. Liturgię uświetnił Zespół Pieśni i Tańca "Mazowsze".

  Była to Msza dziękczynna za tych, którzy pełnią funkcje w samorządach płockim i mazowieckim. Wśród zgromadzonych w katedrze nie zabrakło samorządowców związanych z powiatem płockim i Mazowszem.

  - Chciałoby się powtórzyć za św. Janem Pawłem: "Ale nam się wydarzyło!”. Ojciec święty wypowiedział to proste zdanie niemal równo 15 lat temu na podsumowanie swojej wizyty w Sejmie, wyrażając wdzięczność opatrzności Bożej za to wszystko, co za jego sprawą, za sprawą "Solidarności”, za sprawą wielu mądrych i mężnych Polaków wydarzyło się w  naszej ojczyźnie, począwszy od pamiętnego 1978 i 1980 roku - mówił bp Libera.

  - Był to zarazem jego komentarz do cudu, który wydarzył się w tych latach, a którego ciągle tak wielu nie docenia, nie chce docenić. Ale przecież ten cud jest, trwa i nazywa się wolna, niepodległa, najjaśniejsza Rzeczpospolita! Tak, niekiedy za bardzo, a niekiedy słusznie narzekająca! Tak, swarliwa! Tak, wciąż tu i ówdzie wyśmiewana i poniżana! Ale przecież wolna, niepodległa, najjaśniejsza! - wyliczał. - Więc jest za co dziękować. I to właśnie dzisiaj czynimy. Chrześcijańscy samorządowcy tej ziemi i jej biskup - razem dziękujemy Bożej opatrzności za zbliżającą się rocznicę ćwierćwiecza odrodzonych samorządów gminnych, za 15 lat naszych powiatów, za polskie 10 lat w Unii Europejskiej - mówił w kazaniu bp Piotr.

  15-lecie powiatu płockiego zakończył koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół