• facebook
 • rss
 • Wyśpiewany Sacrosong

  ks. Włodzimierz Piętka /Henryk Mazurek

  dodane 11.05.2014 01:53

  W parafii Miłosierdzia Bożego w Pułtusku-Popławach spotkało się ponad 500 wykonawców muzyki chrześcijańskiej w diecezji płockiej.

  Diecezjalne wydarzenie muzyczne zgromadziło ponad 500 członków scholi dziecięcych, młodzieżowych zespołów muzycznych i chórów. Odbywający się w Pułtusku 23. diecezjalny Sacrosong nawiązywał do pierwszego zwołanego w Pułtusku w 1978 r. Organizowali go obecni również przy tej edycji księża Romuald Jaworski i Franciszek Kuć. – Dobrze się stało, że ci dwaj nasi księża wydobyli z naszej diecezji talent śpiewu – mówił ks. Jarosław Kamiński, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Płockiej Kurii Diecezjalnej.

  – Wtedy sprzęt muzyczny był prymitywny, ale były w nas radość i entuzjazm. Ja wciąż pamiętam tamte piosenki, popularne refreny, członków moich zespołów. Ten pierwszy Sacrosong trwał trzy dni – od 7 do 9 maja. W swoich domach przyjmowali nas gościnni mieszkańcy Pułtuska – wspominał wydarzenia sprzed 36 lat ks. Kuć w czasie kazania na Mszy św. wieńczącej diecezjalny Sacrosong. – Ile dobra wnosimy, gdy razem tworzymy nasze grupy wokalne, gdy przez śpiew i muzykę stajemy się świadkami wiary. To ważny element ewangelizacji! Ważne, by to, co śpiewamy, było zasadą naszego życia - mówił ks. Kuć.

  - Widzieliśmy zróżnicowany poziom występów. Z jednej strony były to grupy bardzo profesjonalne, inne natomiast miały poziom amatorski. Porównując liczbę zespołów na obecnym i poprzednich Sacrosongach, zauważam niestety spadek liczby grup, które grają przy naszych parafiach. To z pewnością wyzwanie dla naszych wspólnot, aby dbać i rozwijać talenty muzyczne i wokalne w diecezji płockiej - powiedział po zakończeniu przesłuchań ks. Andrzej Leleń, diecezjalny duszpasterz muzyków kościelnych. - Dobrze się stanie, jeśli w naszych repertuarach muzycznych docenimy i odkryjemy na nowo piękno tradycyjnych pieśni. Wiele zespołów młodzieżowych odwołuje się do nowych nurtów muzyki chrześcijańskiej, często z kręgów protestanckich. Ale nie zapominajmy o naszym pięknym dziedzictwie, które w nowych aranżacjach, wciąż wzruszają i są głębokie teologicznie - powiedział inny uczestnik Sacrosongu.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół