• facebook
 • rss
 • Talenty dla świętego

  Dominik Nowakowski

  dodane 05.05.2014 23:18

  Już po raz 14-ty uczniowie podstawówek i gimnazjów z powiatu płońskiego mogli wykazać się w Konkursie ”Bóg-Honor-Ojczyzna” w Dziejach Kultury Narodowej AD 2014. Tym razem w całości poświęcono go polskiemu papieżowi.

  Wykonanie prac plastycznych, śpiewanie pieśni patriotyczno-religijnych, recytacja wierszy i teatralne inscenizacje, to kategorie, w jakich przebiegał tegoroczny konkurs. – Wasze talenty są najlepszym odzwierciedleniem idei, jakie dał nam Jan Paweł II – zwracała się do uczestników Iwona Zdunek, dyrektorka Gimnazjum nr 1 w Płońsku, w którym zorganizowano uroczyste podsumowanie wydarzenia.

  Kto zdaniem komisji konkursowej zasłużył na najwyższe laury? Jeśli chodzi o szkoły podstawowe, w kategorii recytatorskiej przyznano dwa pierwsze miejsca: Wiktorii Banasiak – Jan Paweł II ”Matka” (SP w Sochocinie) i Bartoszowi Ziółkowskiemu – Jan Paweł II ”Mysterium Meum Mihi” (SP w Kroczewie). Na poziomie wokalnym prym wiodły solistki: Maja Malińska (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Szczytnie) oraz Kinga Winczewska (SP nr 3 w Płońsku). Wśród chórów bezkonkurencyjny okazał się chór szkolny z SP w Baboszewie, jak też z SP nr 3 w Płońsku. W kategorii plastycznej zwyciężył Bartosz Ziółkowski z Kroczewa.

  W stawce wychowanków placówek gimnazjalnych pod względem recytatorskim najlepiej wypadła Ewa Drążkiewicz – Jan Paweł II ”Tryptyk rzymski” (fragmenty) z gimnazjum w Sochocinie. W kategorii teatr komisja nagrodziła grupę z Sochocina – ”W blasku miłości” oraz uczniów z grupy A To My – ”Nie lękajcie się” z Gimnazjum nr 1 w Płońsku.

  Na największe słowa uznania wśród solistek zasłużyły: Klaudia Kazanecka z Zespół Szkół w Nacpolsku oraz Joanna Kadej z Powiatowego Gimnazjum Publicznego w Płońsku. Najlepszym zespołem wokalnym okazała się grupa z Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kroczewie, a chórem uczniowie z płońskiego Gimnazjum nr 1. Ex aequo pierwsze miejsca w kategorii plastycznej zajęli natomiast: Dawid Kostrzewa oraz Karolina Kruszewska z Naruszewa i Rafał Kępczyński z PGP w Płońsku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół