• facebook
 • rss
 • ŚDM już jest

  am

  dodane 15.04.2014 12:55

  W Niedzielę Palmową, w której obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, młodzi diecezji płockiej spotkali się na wspólnym świętowaniu, przygotowującym do kanonizacji i spotkania z papieżem w Krakowie, w 2016 r.

  - Czy chcesz stać się animatorem dzieła przygotowań Światowych Dni Młodzieży w naszej diecezji, pokładając zawsze ufność w Bogu, który jest miłością, pogłębiając swoją wiarę, wzrastając w miłości? Czy chcesz iść tam, gdzie posyła Cię Jezus…? - pytał bp Piotr Libera blisko 700 młodych przedstawicieli parafii naszej diecezji podczas Niedzieli Palmowej, przeżywanej jako Światowy Dzień Młodzieży w diecezjach. Każdej z delegacji udzielił specjalnej misji i błogosławieństwa na dzieło tworzenia diecezjalnych biur ŚDM i propagowania ich idei.

  W tym roku Niedziela Palmowa młodzieży z diecezji, upłynęła pod znakiem zbliżającej się kanonizacji bł. Jana Pawła II i przygotowań do wyjątkowego ŚDM w Krakowie. Podczas Mszy św. w kościele parafii św. Jadwigi Królowej w Płocku ponad 240 delegacji parafialnych otrzymało Kanonizacyjną Iskrę Miłosierdzia. Jak zauważył w kazaniu ordynariusz płocki, przyjąć tę iskrę oznacza być wiernym ideałom, modlitwie i życiu Jana Pawła II. - Bądźmy wierni świadectwu Jana Pawła II! Nie tylko konkursami, pomnikami, ale życiem! - akcentował bp Piotr.

  W trakcie tegorocznego spotkania, które miało swoją kontynuację w Orlen Arenie, przypomniano, że właśnie tego dnia, w Rzymie papież Franciszek wręczał polskiej delegacji dwa ważne symbole ŚDM: krzyż i ikonę Matki Bożej Salus Populi Romani, które będą pielgrzymowały w następnych miesiącach po polskich diecezjach i kilkunastu krajach Europy Wschodniej.

  - Dla nas od dziś rozpoczęły się Światowe Dni Młodzieży w Polsce, a w 2016 jest tylko finał - akcentował ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży - Mieliśmy to wielkie szczęście, że spośród trzech osób, które od nas pojechały do Rzymu, jedna z nich też była w tej ósemce, która odbierała krzyż, dwie następne niosły palmy. Były bardzo przejęte, bo Ojciec Święty do nich podszedł i rozmawiał nimi - relacjonował ks. Grzelczyk.

  W tym roku także konkurs na najlepszą i najpiękniejszą palmę wielkanocną, miał silne wątki kanonizacyjne. Niektóre z palm nawiązywały do tego wydarzenia, czy to poprzez kolory, czy postaci błogosławionego papieża Jana Pawła II i świętych, związanych z naszą diecezją. Największą atrakcją było jednak sama nagroda główna - wyjazd do Rzymu na kanonizację.

  W konkursie trzecie miejsce zajęła palma z parafii św. Piotra w Ciechanowie, drugie z parafii Radzanów, a pierwsze, wspólnie, bo z tą samą punktacją, palmy zrobione przez młodzież z Raciąża i Rypina.

  Światowy Dzień Młodzieży w diecezji płockiej zakończył koncert Pawła Chustaka z zespołem, wcześniej wokalisty znanego zespołu "Stróże Poranka", grającego muzykę chrześcijańską.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół