Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Miłość ich odnajdzie!

Na comiesięcznym spotkaniu w parafii św. Józefa w Makowie Mazowieckim nie zabrakło modlitwy, rozmyślania i pantomimy.

Kościół wypełnił się młodymi ludźmi na kolejnym nabożeństwie pt. „Miłość Cię znajdzie”, w makowskiej farze.

Nabożeństwu przewodniczył ks. Marcin Durzyński. W swoim rozważaniu mówił: - O naszą duszę, prócz Boga i nas samych walczy również szatan. Szatan, bardzo inteligentnie się o nią stara, że podsuwa nam wszystko to, co chcemy - żeby tylko nas zgubić. Bóg zaś, walczy o to, by nas zbawić. Pokusy, pieniądze, używki to są narzędzia działania szatana. Tworzenie korytarzy pod różnoraką postacią piękna - ostrzegał ks. Durzyński.

Jednocześnie przypominał, że mając wrażenie, iż zło rządzi światem, chrześcijanie noszą nadzieję, że jednak dobro zwycięży. - Dzięki tym wydarzeniom, jakie będziemy przeżywać za parę dni, Jezus pokazuje nam swoją miłość. Diabeł przez te wąskie szczeliny nigdy nie będzie mógł się przebić. Pod krzyżem otrzymujemy pancerz, który chroni nas przed złem. Zapamiętaj! Pan Bóg nigdy nie znudzi się czekaniem na ciebie! Jezus zawsze będzie pragnął nas przyciągać do siebie jeszcze bliżej, niż dotychczas, jednak to my musimy podjąć decyzję, czy chcemy do Niego przynależeć - mówił ks. Marcin Durzyński.

Na koniec nabożeństwa duszpasterz zachęcał młodych, by podeszli pod krzyż i przedstawili Jezusowi wszystko to, co sprawia trudności, co boli, z czym nie potrafimy sobie poradzić. Adorację młodzi zakończyli wspólnym śpiewem pieśni "Cichy zapada zmrok".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy