• facebook
 • rss
 • Można coś zmienić

  am

  dodane 05.02.2014 08:00

  - To nie jest tak, że dajemy ogłoszenie: „Płocka fara pomoże Ci znaleźć żonę lub męża”. To propozycja duszpasterska dla osób, które chcą budować mądre i dojrzałe więzi - mówi ks. Krzysztof Ruciński i zaprasza na „Spotkania nie tylko dla singli”.

  Dwa lata temu organizowane były w Ciechanowie, teraz ks. Krzysztof chce rozpocząć je w Płocku. - Po tamtych doświadczeniach widzę potrzebę takich spotkań, tym bardziej, że Płock jest większym miastem. Tam utworzyła się pewna grupa osób, które zbierały się na modlitwie, a potem na spotkaniach z cyklu „sztuka komunikacji”. Mam na nadzieję, że tu też zbierze się grupa ludzi, którzy chcą budować głębsze relacje - mówi duszpasterz młodzieży i wikariusz płockiej fary.

  Na czym będą polegać? Najpierw - wspólna modlitwa na Mszy św. w parafii, potem konferencja. W najbliższą niedzielę, 9 lutego po Eucharystii o godz. 18 w kościele św. Bartłomieja, wszyscy zainteresowani będą mieli okazję wziąć udział w prelekcji pt. „Niewykorzenieni  - czy relacje z ważnymi osobami ukształtowały nasze oczekiwania”, która zostanie wygłoszona w Domu Darmstadt. Po niej - chwila rozmowy przy ciastkach i kawie.

  - Nie bawimy się w swatkę, ale jest to propozycja głębszego duszpasterstwa – zaznacza ks. Krzysztof. Jak wskazuje sam tytuł cyklu, mogą w nim także uczestniczyć pary, które chcą lepiej się komunikować i tworzyć głębsze więzi na całe życie. Ale to przede wszystkim propozycja dla tych, którzy z różnych względów, choćby z powodu nauki, pracy, kariery, nie założyli jeszcze rodziny, a jednocześnie w swoim życiu kierują się wartościami chrześcijańskim. Organizatorzy z konieczności wyznaczyli limit wiekowy - do 40 roku życia. Nie ma za to ograniczeń terytorialnych - zaproszeni są nie tylko mieszkańcy Płocka.

  - Będziemy się wspólnie modlić i uczyć tworzenia mocnych więzi opartych na Słowie Bożym - zapewnia duszpasterz.

  Spotkania planowane są co miesiąc w parafii farnej, do wakacji.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół