• facebook
 • rss
 • Módlmy się za zakony

  wp

  dodane 01.02.2014 20:33

  Pod przewodnictwem biskupa Romana Marcinkowskiego w katedrze płockiej zakony diecezji płockiej dziękowały za dar powołania i zakonnego charyzmatu.

  ”W święto Ofiarowania Pańskiego obchodzimy ustanowiony przez bł. Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam bardzo serdecznie wszystkie osoby konsekrowane z naszej diecezji do wspólnego świętowania. Podejmując modlitwę w rodzinie powołanych, będziemy dziękować Bogu w tym szczególnym dniu za łaskę powołania i zarazem wspierać się wzajemnie na drodze apostolstwa. Prośmy też gorąco Pana o dar nowych powołań do życia zakonnego” – napisał bp Piotr Libera w specjalnym komunikacie.

  ”Niestety w tym roku nie będą mógł osobiście świętować razem z Wami. W tym czasie będę bowiem przebywał w Rzymie, z wizytą ad limina apostolorum. Bądźcie pewni jednak mojej gorącej modlitwy za wszystkie siostry zakonne i wdowy konsekrowane oraz wszystkich zakonników posługujących w diecezji płockiej. Będę ją zanosił za przyczyną świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz błogosławionego Jana Pawła II” – dodał biskup płocki.

  W diecezji płockiej pracują następujące zgromadzenia żeńskie: siostry benedyktynki w Sierpcu, klaryski kapucynki w Przasnyszu, Matki Bożej Miłosierdzia w Białej i w Płocku, misjonarki klaretynki w Modlinie-Twierdzy, misjonarki Krwi Chrystusa w Rogozinie k. Płocka, misjonarki Świętej Rodziny w Mławie, pasjonistki w: Ciechanowie, Gostyninie, Płocku, Pułtusku, Sierpcu i Gostyninie, pasjonistki św. Pawła od Krzyża w Przasnyszu, pasterki od Opatrzności Bożej w Rypinie, służki w Czerwińsku n. Wisłą, Płocku, Pułtusku, Rokiciu, Skępem i Żurominie, szarytki w Obrytem, Płocku i Przasnyszu, Wspomożycielki Dusz Czyśćcowych w Zakroczymiu.

  Spośród męskich zgromadzeń zakonnych, pracują wśród nas: bernardyni w Skępem, franciszkanie konwentualni w Wyszogrodzie, kapucyni w Zakroczymiu, karmelici w Oborach, pasjoniści w Przasnyszu, pallotyni w Sierpcu, salezjanie w Czerwińsku n. Wisłą i w Płocku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • ksadamkaczor64
   02.02.2014 12:18

   "Pragniemy skierować kilka słów do młodzieży, do dziewcząt i chłopców.

   Drogi Młody Przyjacielu!
   Nie myśl, że życie konsekrowane jest czymś nudnym, bezbarwnym, niedzisiejszym, przeznaczonym dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie w życiu. Nie ulegaj przewrotnej mentalności świata, wedle której sensem życia jest bogactwo i przyjemność.
   Jeśli słyszysz głos Mistrza, który Cię wzywa – odpowiedz hojnie i wielkodusznie, z radością i entuzjazmem. Życie konsekrowane jest piękną przygodą, której bohaterem jest On sam, Jezus Chrystus, Twój Zbawiciel. Tylko z Nim życie może być naprawdę spełnione. Jeśli Pan Cię wzywa, nie ociągaj się, ale wyrusz w drogę! To On zabierze Cię ze sobą, poprowadzi za rękę i pozwoli wypłynąć na głębię"
   (z listu biskupów na Dzień Życia Konsekrowanego 2 lutego 2014 roku)
   http://www.nazaretanki.krakow.pl/

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół