• facebook
 • rss
 • Święty wśród swoich

  ks. Włodzimierz Piętka

  dodane 14.12.2013 23:50

  Harcerze z Płocka, Ciechanowa i Rypina modlili się przy relikwiach swego patrona.

  ”Niech świetlany przykład patrona harcerstwa polskiego i wypełnianie słowem i czynem słów »Bóg-honor-ojczyzna«, staną się dla was motywacją do przemiany życia, wzrastania w wierze i pogłębiania więzi z bliźnimi” - napisał w przesłaniu do harcerzy bp Piotr Libera.

  ZHP i ZHR zorganizowały modlitewne czuwania, harcerską gawędę, świeczkowisko i zdobywanie sprawności ”Wicka”.

  - Bł. Wincenty Frelichowski pozostał wierny ideałom. Prawo i przyrzeczenie harcerskie były dla niego drogowskazem w życiu. Stosował je do końca życia, także w obozie, gdy pomagał chorym na tyfus. Umierał w opinii świętości. Tak, jak sam chciał. Miał wiarę św. Piotra, wiedzę św. Pawła i miłość św. Jana. To nasz patron, nauczyciel i wzór do naśladowania - mówił ks. Grzegorz Radziszewski, salezjanin do członków ZHR w MCEW „Studnia”.

  - To świetny przewodnik, nie tylko dla harcerzy, nie tylko na Adwent. Jest dla nas przykładem w przekraczaniu siebie i w wychodzeniu do innych. Tak, przed świętami zapomnijmy choć trochę o sobie, aby pomyśleć o innych. Każdy z nas w tym Adwencie, przed świętami powinien zostać zuchem: z obudzonym i wrażliwym sercem - mówił ks. Grzegorz Walczak do harcerzy i wiernych zgromadzonych w ciechanowskiej farze.

  - Mam nadzieję, że dla 200 ciechanowskich harcerzy była to uroczystość, która jeszcze bardziej nas scaliła, tym bardziej, że nasz hufiec odrodził się zaledwie kilka miesięcy temu - powiedział Piotr Rzeczkowski, komendant Hufca ZHP w Ciechanowie.

  Za przyjęcie relikwii w Rypinie odpowiadali harcerze z ZHP wraz z ich kapelanem, ks. Jarosławem Cichockim.

  - Cieszę się, że bł. Wincenty Frelichowski tak pięknie zintegrował różne środowiska harcerskie. On przypomina nam o wielkich ideałach, gdzie obok wychowania, sprawności i wartości, tak ważne jest życie duchowe - powiedział ks. Krzysztof Świerczyński, diecezjalny duszpasterz harcerzy i harcerek.

  Relikwie bł. W. Frelichowskiego przybyły do diecezji płockiej z Białegostoku, w ramach ogólnopolskiej peregrynacji z okazji 100. rocznicy urodzin patrona harcerstwa polskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół